Людині Януковича дозволили забудувати столичну площу

Фірма «Київ-Арт» домоглася визнання законним інвестиційного договору, за яким будуватиме паркінг і невідомою споруду нібито громадського призначення на площі Героїв Бреста. Про це йдеться у постанові Вищого господарського суду Києва від 17 червня, пишуть Наші Гроші.

У 2011 р. Київрада надала комунальному «Київтранспарксервісу» дві ділянки на 0,58 га на площі Героїв Бреста (перехрестя вул. Святошинської та проспекту Перемог, кадастрові 8000000000:75:215:001 та 8000000000: 75:215:002). Землю давали для організації паркування автотранспорту та будівництва наземно-підземних паркінгів з об’єктами транспортної інфраструктури. У 2013 р. проект визначили як «інвестиційно-привабливий», провели інвестконкурс, переможцем котрого 25 січня 2014 р. був оголошений «Київ-Арт».

У червні 2014 р. заступник прокурора Києва в інтересах Київради подав у суд, вимагаючи визнати інвестдоговір недійсним. Прокуратура наполягала на тому, що ділянку використають не за цільовим призначенням: «Київтранспарксервіс» отримав землю під паркінг та об’єкти транспортної інфраструктури, натомість в інвестдоговір вписали ще й будівлю громадського призначення, про яку взагалі не йшлося у рішенні Київради від 2011 року.

Суд першої інстанції з прокуратурою не погодився, оскільки відповідно до Генплану ділянка належить до території вулиць та доріг. На них можуть розміщуватися зокрема об’єкти служби дорожнього сервісу, що можуть мати громадське призначення – такою є будівля, передбачена інвестдоговором.

Читайте також: Непрозорі закупівлі завдали збитків у 50 млрд грн – Мінекономрозвитку

Прокуратура подала апеляційну скаргу й виграла суд. Було встановлено, що неможливо чітко визначити функціональне призначення вказаної в інвестдоговорі будівлі громадського призначення, а відтак і назвати її об’єктом дорожнього сервісу. Окрім того цільове призначення ділянки Київрада не змінювала, а Держархбудінспекція дозволів на будівництво на вказаних ділянках не видавала.

Вищий госпсуд скасував рішення КАГСу, підтвердивши аргументацію суду першої інстанції: об’єкт класифіковано як транспортну інфраструктуру, договір уклали добровільно, законодавству він не суперечить, шкоди державі не задано. Що ж мається на увазі під спірною «будівлею громадського призначення», суд так і не пояснив.

Засновниками ТОВ «Київ-Арт» є британська компанія «Вестернон Коммерс ЛЛП» та Марина Пелих, дружина екс-голови Державного управління справами Андрія Кравця. Підписантом фірми з 16 червня цього року є Дмитро Ярич. Раніше від сам входив до складу засновників, однак вийшов. Раніше Ярич працював юристом у кінотеатрі «Зоряний», де Пелих була директором, а також очолював ПАТ «Укрреставрація», якому Київрада у 2012 р. віддавала Гостинний двір для «реконструкції» під торгівельно-офісний центр (скасовано в судовому порядку, договір оренди землі розірвано).

Нагадаємо, упродовж попередніх кількох років низка фірм Марини Пелих отримала земельні ділянки і будинки на Поштовій площі, Подолі, Святошині, Маяковського, Круглоуніверситетській, Хрещатику, у Пасажі, біля метро «Кловська» і Південного вокзалу. А одне з підприємств Марини Пелих – ПП «Броварська нерухомість» – брало участь у зведенні президентської резиденції у Межигір’ї.

Читайте також: Ремонт дороги Львів-Мукачеве замовили людям Коломойського за 271 млн грн

Рекомендуємо прочитати

У розвідці розповіли, навіщо бойовики блокують представників ОБСЄ в АТО

За наказом командування російських окупаційних військ продовжується приховування поблизу лінії зіткнення забороненого Мінськими домовленостями озброєння та ві....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....