"Інша освіта": Як поєднати роботу і повноцінне життя розкажуть на Трипільському колі

Соцпортал вже декілька років виступає медіа-партнером Міжнародного фестивалю "Трипільське коло". Щороку фестиваль - це море якісної музики, спілкування та пізнання. Цього року організатори привнесли у це свято ще і потужний соціальний аспект. На Соцпорталі вийде серія інтерв'ю з тими, хто додає у фестивальну атмосферу ще і освітню родзинку. Пропонуємо вашій увазі перше з них.

***

Мене звати Саша Московчук. На Трипільському колі я займаюся координацією волонтерів, а також купою організаційних питань. По життю я молодий тренер, перший рік займаюся програмами неформальної громадянської освіти молоді, провайдером якої є організація «Інша освіта».

Це така базова структура, яка має кілька напрямків: Майстерня громадської активності, Студія живої історії тощо. Ми займаємося розвитком неформальних методів освіти, які спрямовані на громадських активістів.

У нас відкритий відбір молодих людей, які прагнуть змінити щось довкола себе через якісь маленькі або великі ініціативи, які вони виношують в голові вже не перший рік.

Ми створили трирівневу структуру семінарів-тренінгів, майстерні ідей, інструментів і досвіду. Протягом навчання люди проходять тренінги, зустрічі з експертами, поїздки.

Чим Ви будете займатися на Трипільському колі?

Загалом, хочемо розповісти про себе, ким ми є. Що в країні є багато ініціативних людей, які не сидять на місці – вони активні, націлені на роботу, на громадську активність, на вирішення болючих питань: сміття, місце для відпочинку, зйомки документальних фільмів тощо.

На фестивалі ми презентуємо напрямки, в яких працюємо – ту ж Студію живої історії, направленої на запис історій. Ще проведемо серію майстер-класів зі сталого розвитку – екологічні аспекти, соціальна, фінансова складова. Ще у нас буде проектна гра, яка розроблена в пулі тренерів. Вона направлена на те, щоб зрозуміти можливість поєднання купи напрямків – відпочинку, роботи і тд.

Побачимо інших людей задля створення мережі зв’язків тощо.

Чия ідея цієї ініціативи?

Це все почалося ще з колегії Теодора Хойса в Німеччині – вони робили дуже подібні проекти у себе. У них була мережа випускників, які роз’їжджались по іншим країнам і відтворювали це в себе.

Від нас було 3 дівчат з України, приблизно в 2008 році. Зараз програма Майстерня громадської активності діє в Україні, Білорусі і Польщі.

Крім того, ми маємо свою мережу випусників. Кожен робить якісь свої проекти далі. Показуємо, що працювати з громадами не так складно.

Звідки у вас фінансування, якшо не секрет?

Все фінансується частинами: Фонд Роберта Боша, краудфандінгові кампанії, партнерські стосунки – культурні центри, посольства тощо.

Місією "Іншої освіти" є якісне покращення підходів до неформального навчання та навчання дорослих для різноманітних цільових груп, а також створення придатного оточення для розвитку інновацій задля демократичного суспільства. Наразі ми спеціалізуємося, насамперед, на наступних напрямах роботи: • інноваційні неформальні освітні моделі з суспільно важливих тем для різних цільових груп; • дослідження в сфері неформальної освіти та освіти дорослих; • всеукраїнський тренерський пул та програми з навчання тренерів; • просування та просвіта в сфері інноваційних моделей задля демократизації суспільства (нараз – малі та середні креативні індустрії та так звані «креативні деревні»).

 

Рекомендуємо прочитати

Втримати баланс. Чи захистять Конституцію від реформ?

Нинішня неоліберальна політика спрямована проти Конституції та гарантованих нею соціальних прав....

Це може бути цікавим

Бойовик "ДНР" приніс додому гранату і підірвався на ній

Бойовики на Донбасі продовжують зазнавати небойових втрат через неконтрольований обіг зброї та порушення правил поводження з нею....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Помер відомий голлівудський актор

У Стокгольмі на 57-му році життя помер від раку легенів шведський актор Мікаел Нюквист....