Денисова порадила Мінсоцполітики «перестати піаритись»

Денисова порадила Мінсоцполітики «перестати піаритись»

Сьогодні в Комітеті ВР з питань соцполітки відбулося засідання робочої групи щодо впровадження прийнятого Парламентом закону про нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам (реєстр. № 2676).

«Сподіваюся, що Президент України його підпише. Адже, на сьогодні понад 14 млн людей потребують захисту від держави у зв’язку із підвищенням у сім разів оплати на житлово-комунальні послуги», — наголосила Голова Комітету Людмила Денісова.

Комітет ініціював проведення робочої групи, щоб не зволікати та підготуватися до швидкого впровадження закону, після вступу його в дію. «На жаль, на засідання не прийшли представники Мінсоцполітики, Пенсійного фонду та інших органів влади. Тому тут виникає питання, хто з ким не хоче консультуватися та обговорювати законопроекти», — зазначила Людмила Денісова.

Вона повідомила, що закон 2676 був зареєстрований у Парламенті ще у квітні. За цей час представникам виконавчої влади можна було з ним ознайомитися та внести свої правки. Але жодних пропозицій не було внесено.

«Проблем щодо впровадження закону 2676 немає! У Пенсійному фонді є бази даних про працюючих та непрацюючих пенсіонерів. В управліннях соцзахисту є реєстри інвалідів та одиноких осіб. Мінсоцполітики потрібно просто організувати обмін інформацією між цими структурами. Будь ласка, візьміть за приклад м. Київ, зокрема, Солом’янський район. У них вже давно діє ефективна система обміну інформацією», — підкреслила Голова Комітету.

Вона ще раз зазначила, що не лише одинокі пенсіонери та інваліди отримуватимуть автоматично допомогу від держави. Для родин, в яких є пенсіонери чи інваліди, також спрощено механізм отримання субсидії. Їм потрібно буде лише написати заяву в органі соцзахисту населення та надати довідку про доходи.

«Що стосується подання довідки про доходи. В черговий раз хочу наголосити, що подання людиною офіційної довідки з місця роботи про доходи убезпечить її від неправильного заповнення декларації (як я вже писала, щоб заповнити декларацію потрібно самостійно вираховувати податок з доходів фізичних осіб від загальної суми). Зараз люди все одно беруть ці довідки у бухгалтеріях, а потім рахують суму для заповнення декларації. Ми ж спростили цей механізм як для людей, так і для працівників управлінь соцзахисту, які все одно просять приносити довідки, щоб перевірити правильність заповнення декларації», — повідомила Людмила Денісова.

Прийнятий Парламентом у минулу п’ятницю закон стосується і родин з пенсіонерами або інвалідами із села. Тепер людям не потрібно боятися за те, що у них в господарстві є корова, молоко якої родина споживає і, можливо, якусь пляшку продають сусідам.

Окрім того, народні депутати також наполягають на тому, щоб і для інших сільських родин (які не мають пенсіонерів чи інвалідів) були змінені умови надання субсидій. Адже зараз, якщо людина продає продукти з городу чи молоко своєї корови, то ці доходи їй потрібно вказувати в декларації. Інколи люди в селі тільки за рахунок цього можуть жити.

«Ще одне питання, яке вдалося унормувати законом 2676 – надання субсидій для родин, у яких є пенсіонери або інваліди, а члени сім’ї ведуть підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування. Тепер цим людям потрібно буде подати лише довідку про свої доходи», — наголосила Голова Комітету.

За її словами, зараз так звані спрощенці не можуть оформити субсидію. Адже за діючим порядком, ці особи повинні вказати весь дохід: «Поясню на прикладі. Людина купила п’ять коробок сірників по 1 копійці, а продала по 2 копійки. Витратила вона на купівлю сірників 5 копійок, отримала за продажу 10 копійок. Виходить, що її дохід склав 5 копійок. А теперішній порядок надання субсидій вимагає, щоб людина вказала дохід 10 копійок. Тобто той, який вона отримала від продажу сірників, не враховуючи, що до цього були витрати на їх придбання».

Тому, обговоривши ці питання, народні депутати ще раз вирішили звернути увагу Уряду та керівництва Мінсоцполітики на те, що закон, який приймається Парламентом, потрібно виконувати. Окрім того, потрібно негайно вносити зміни до постанови Уряду № 106 про порядок отримання субсидій, де врахувати норми прийнятого закону та пропозиції Комітету соцполітики, які вже неодноразово надавалися.

«Думаю, зараз керівництву Мінсоцполітики не час піаритися та вкидувати у ЗМІ фейкові повідомлення. Ми не робимо реформи заради реформ. Потрібно дійсно забезпечити громадян України належною державною допомогою», — підкреслила Людмила Денісова.загрузка...

Читайте також