У Росії починають визнавати окупацію Криму

У Росії починають визнавати окупацію Криму

Російське Товариство захисту прав споживачів рекомендує російським туристам отримувати дозвіл української влади для в’їзду до Криму, а також радить утриматися від придбання там нерухомості й товарів. Пам’ятка для російських громадян, які відвідують Крим, розміщена на сайті ОЗПС, повідомляє Укрінформ.

Посилаючись на діючі норми міжнародного права, юристи ОЗПС пояснюють правовий статус Криму і міста Севастополя, які є окупованою територією.

«Російський турист, який відвідав територію Криму без отримання дозволу влади України, є порушником закону України про статус окупованих територій. У зв’язку з цим до нього можуть бути застосовані санкції як з боку України, так і з боку інших країн-членів ООН. В окремих випадках можливе кримінальне переслідування і міжнародний розшук», — зазначається у пам’ятці.

Читайте також: «ДНР» скаржиться на повне блокування армією автобусного сполучення.

Юристи нагадали, що законом України передбачений порядок в’їзду і виїзду з окупованої території, і за його порушення туристи можуть понести кримінальну відповідальність, аж до ув’язнення.

«Для власної безпеки туристам рекомендується дотримуватися українського законодавства і перетинати кордон тільки з дозволу прикордонної служби України у Херсонській області», — йдеться у повідомленні.

Особливо уважними росіян закликають бути під час морських прогулянок.

Читайте також: ЄС продовжив санкції проти Росії через невиконання Мінських угод.

«Обов’язково упевніться, що туристична компанія і капітан судна має дозвіл влади України на відвідування одного з портів Криму. КК України передбачає кримінальну відповідальність за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон країни», — попереджають юристи.

У пам’ятці також значиться, що Російська Федерація не денонсувала міжнародні договори і угоди, в яких визнана територіальна цілісність України і не підписувала новий мирний договір, який би легітимував анексію півострова Крим. Україна не відмовлялася від суверенітету над територією Криму.

«Таким чином, включення Республіки Крим і міста федерального значення Севастополь до складу Російської Федерації є юридичною фікцією», — наголошується у пам’ятці російського туриста. Там ще раз нагадують: згідно з нормами міжнародного права ці території є окупованими.

Читайте також: Крим не може самостійно забезпечити себе продуктами — Аксьонов.загрузка...

Читайте також

Коментарі