Американська розвідувально-аналітична компанія Stratfor назвала три можливих варіанти дій РФ у разі, якщо Росія піде на масштабніше вторгнення в Україну. Про це йдеться у звіті американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який наводить «Апостроф».

Згідно з першим варіантом, Росія може спробувати пробити сухопутний коридор до Криму.

f2179cd-1-original

«У такому випадку ми припускаємо, що розробники плану наступу зроблять фронт достатньо широким для того, щоб забезпечити Крим водопостачанням з Дніпра. Виходить, що рубіж оборони буде проходити по річці. Це дозволить встановити сухопутний міст з півостровом, а також виключити подальшу ізоляцію Криму» , вважають в Stratfor.

Читайте також: У Росії починають визнавати окупацію Криму.

Аналітики також порахували, що «для виконання такого завдання в існуючих умовах Росії буде потрібно від 24 до 36 тис. Військовослужбовців і від 6 до 14 днів. Щоб утримувати оборону над захопленими територіями, враховуючи можливість допомоги Києву з боку НАТО, РФ доведеться вислати туди від 40 до 55 тис. військовослужбовців «.

Другий варіант агресії Росії — спроба відрізати Україну від Чорного моря і дійти до Придністров’я.

157d4a0-2-original

За оцінками експертів, для реалізації цього плану, Москві фактично доведеться подвоїти всі показники, необхідні для «сухопутного моста» до Криму.

Читайте також: Росію хочуть остаточно вигнати з ПАРЄ.

«Від 40 до 60 тис. Військовослужбовців для просування вглиб України на 645 км і захоплення території площею в 103,600 кв. Км. Це візьме від 23 до 28 днів. Для оборони території буде потрібно від 80 до 112 тис. військових. А для контролю над місцевим населенням чисельністю 6 млн осіб — від 13,2 до 120 тис. солдатів. При цьому не варто забувати і про складнощі в перетині великої річки (Дніпра. — ред.) «, — йдеться в документі Stratfor.

Третій сценарій — захоплення лівобережної частині України до Дніпра, зазначають американські розвідники.

236c3a2-3-original

Згідно з висновком американських аналітиків, щоб здійснити таку операцію, потрібно дуже багато сил і коштів.

Читайте також: Росіянка побила поліцейського на українському мітингу в Римі.

«РФ доведеться захопити територію площею в 222,740 кв км. Для цього потрібно просунутися вглиб України на 402 км, що потребує участі від 91 до 135 тис. Військовослужбовців. Оскільки річка — хороший оборонний рубіж, для захисту захопленої території буде потрібна приблизно така ж сила, як і для нападу. Разом з тим, для встановлення контролю над 13 млн. місцевого населення доведеться задіяти від 28 до 260 тис. осіб «, — вважають експерти.

«З урахуванням того, що в сухопутних військах РФ служить близько 280 тис. Військових, подібна операція вимагає залучення значної частини російської армії, а в разі запеклого опору місцевого населення — навіть залучення всього складу сухопутних військ може не вистачити», — впевнені експерти.

«Одним з позитивних моментів операції є час її проведення: на це потрібно всього 11-14 днів. З іншого боку, така операція потребує масштабної мобілізації, що неможливо буде не помітити, і про що завчасно дізнаються Європа і США», — йдеться в документі.

При цьому в Stratfor підкреслюють, що жоден з варіантів не є виграшним для Росії, тому ні на один з них вона може і не піти.

Українська правда

 загрузка...

Читайте також