Україна направить подання до суду Амстердама стосовно скіфського золота

Україна направить подання до суду Амстердама стосовно скіфського золота

Міністерство юстиції України завершує роботу з підготовки подання по суті до Окружного суду Амстердама у справі про скіфське золото.

Про це повідомила директор департаменту представництва інтересів держави в міжнародних та іноземних судах Мін’юсту Ольга Костишина в ефірі програми телепроекту Крим.Реалії.

За її словами, документ направлять до суду до 1 липня.

«На сьогодні ми повинні до першого липня направити подання по суті справи. І воно, практично, вже підготовлено. Це досить об’ємний документ… Ми його подаємо до першого липня, і потім нідерландські музеї, а також кримські музеї матимуть приблизно шість тижнів для того, щоб відповісти», — зазначила вона.

У свою чергу, директор Музею історичних коштовностей України Людмила Строкова заявила в ефірі телепрограми, що долю української колекції скіфського золота в Нідерландах необхідно вирішувати в Україні.

Строкова аргументує таку позицію тим, що експонати, що раніше були в кримських музеях, належали музейному фонду України.

«Вони повинні повернутися і мали давно повернутися саме в Україну і вже в Києві, на території України, повинні були вирішувати, куди їх повертати – чи на тимчасове зберігання в Україні, до Києва, наприклад, чи передати їх кримським музеям. Але ніяк не в голландський музей«, – підкреслила директор українського музею.

Читайте також: Суд Амстердама готується вирішити долю скіфського золотазагрузка...

Читайте також

Коментарі