Очільник Донецької ОДА допускає силовий варіант вирішення конфлікту на Донбасі

Очільник Донецької ОДА допускає силовий варіант вирішення конфлікту на Донбасі

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський вважає, що в разі невиконання бойовиками мінських домовленостей Україна повинна влаштувати короткочасну економічну блокаду окупованих територій і силовим шляхом повернути їх під контроль центральної влади.

Про це він розповів в інтерв’ю телеканалу France 24 і газеті Le Figaro, відеозапис якого розміщена на офіційній сторінці Жебрівського в Facebook.

«Якщо насправді з того боку не буде виконання цих умов (мінських домовленостей — ред.), ми повинні швидко здійснити блокаду, а потім фактично силовий варіант для відновлення контролю української влади над усією Донецькою областю», — заявив Жебрівський.

За його словами, ключовою метою його адміністрації є відновлення довоєнних кордонів України, а економічна блокада або її відсутність повинні вкладатися в стратегічний план, який має прийняти центральне керівництво.

«Економічна блокада може допомогти в цій стратегії, щоб люди усвідомили: насправді Росії та частина Донбасу не потрібна. І люди повинні зрозуміти, що тільки життя в єдиній Україні є запорукою їх благополуччя, запорукою правопорядку», — зазначив голова ДонОДА.

При цьому Жебрівський додав, що рішення про який-небудь блокаді може прийматися тільки в Києві.

«Наше завдання зовсім інша — це наведення порядку, це інфраструктурні проекти, це нормальне життя тут. Наше завдання цивільної адміністрації — зробити, щоб життя тут абсолютно разюче відрізнялася від життя там. Це моє завдання, і я це виконую», — підкреслив він.

Читайте також: Жебрівський: Наша ціль – вихід на довоєнні кордонизагрузка...

Читайте також

Коментарі