Через назву "Ліва опозиція" на Симоненка подадуть до суду

Створення об’єднання «Ліва опозиція» за участі КПУ і ПСПУ викликало обурення активіст соціалістичного об’єднання з ідентичною назвою. Вони заявляють про готовність подавати до суду, повідомив Соцпорталу юрист та активіст соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція» Віталій Дудін.

За його словами, ліва молодіжна організація "Ліва опозиція", що виникла у 2011 році і брала участь у подіях на Майдані, обурена спробою приватизувати її назву «сталіністами» і «русофілами».

Він підкреслив, що історично «Лівою опозицією» себе називали ті комуністи, які боролись проти тоталітаризму та російського шовінізму в СРСР. «Саме після придушення внутрішньопартійної опозиції, насамперед лівої та об’єднаної, з утвердженням одноосібної влади Й. Сталіна починається згортання коренізації», – зазначає українознавець, к.ф.н. Сергій Денисюк. Називатись лівими у сучасному розумінні «симоненківці» теж не мають права, оскільки «довели ворожість трудящим», - вважає Дудін.

Він нагадав, що КПУ назвала диктаторські закони від 16 січня 2014 року «цивілізованими» й «демократичними», а розстріл нафтовиків у Жанаозені (місто в Казахстані, де в 2011 році розстріляли страйкуючих робітників, ред.) – «мудрим» і «адекватним» кроком.

«Нинішнім ідеалом для псевдо-лівих є імперська і капіталістична Росія. ПСПУ взагалі за своєю риторикою мало відрізняється від ультраправих. Одна зі статей на їхньому сайті  закликає до боротьби проти «феміністок», «гендер-освіти» і «таємних масонських організацій». Такі звинувачення зазвичай лунають з боку неонацистів», — зауважив лівий активіст.

Читайте також: КПУ, анархісти, європейські ліві. У Києві відзначили Перше травня

За його словами, реєстрація об’єднання з такою назвою буде незаконною.Відповідно до статті 10 Закону України „Про громадські об’єднання”, власна назва громадського об'єднання не повинна бути тотожною власним назвам інших громадських об'єднань, повідомлення яких прийнято в установленому Законом порядку. Зазначимо, що „Ліва опозиція” легалізована шляхом повідомлення під назвою громадянський рух „Ліва опозиція” ще 7 березня 2012 року, про що зазначено на сайті ДРСУ.

Згідно Порядку ведення Реєстру громадських об’єднань, реєстратор проводить перевірку тотожності власної назви. Порушення статті 10 Закону є підставою для відмови у реєстрації.

«Якщо  нам стане відомо про реєстрацію громадської організації «Ліва опозиція», то ми звернемось до адміністративного суду з позовом про скасування такого рішення. Є судова практика, яка дозволяє прогнозувати позитивне рішення», — заявляє юрист. Так, постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.12.2013 року було задоволено позов ГО «Ніхто крім нас» про визнання протиправним рішення про реєстрацію юридичної особи з назвою позивача. У рішенні сказано, що перевага віддається об'єднанню громадян, яке першим подало заяву про легалізацію.

«Реєстрація двох громадських організацій із схожими назвами, які мають незначні відмінності є неприпустимою», — наголошується у постанові Київського окружного адмінсуду від 14 травня 2015 року.

«Отже, «ребрендинг» КПУ і ПСПУ є насправді зухвалою крадіжкою. Ці сили не мають нічого спільного з боротьбою за демократію і соціалізм», — резюмує лівий активіст.

Рекомендуємо прочитати

Суд виніс рішення у справі активістки Femen

Активістку FEMEN Анжеліну Діаш, яка напередодні оголила груди в Адміністрації Президента під час зустрічі Петра Порошенка з Олександром Лукашенком, суд відпустив пі....

Це може бути цікавим

Восени ціни на продукти можуть вирости вдвічі

Вже осінню ціни на більшість продуктів харчування можуть різко зрости....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Росія відправляє на передову в АТО підрозділи з колишніх ув'язнених

Російські війська набирають до підрозділів за контрактом осіб з кримінальним минулим для ведення бойових дій на Донбасі....