Вчені трьох країн об’єдналися навколо «Українського консенсусу»

Вчені трьох країн об’єдналися навколо «Українського консенсусу»

Вчені України, ЄС і Росії об’єдналися навколо ініціативи «Український консенсус», спрямованої на пошук шляхів мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Основоположником ініціативи виступив Український інститут стратегій глобального розвитку і адаптації, який пропонує приєднатися до неї всм зацікавленим експертам та інтелектуалам.

Першим заходом в рамках ініціативи став масштабний міжнародний телеміст «Контекст і перспективи вирішення конфлікту на сході України», який відбувся 11 червня і об’єднав більше 25 авторитетних вчених і експертів, які перебувають у Києві, Брюсселі та Москві.

Зокрема, в ньому взяли участь академік, директор Інституту філософії Національної академії наук України Мирослав Попович (Київ), завідувач кафедри Вищої школи економіки Максим Братерський (Москва), екс-міністр закордонних справ Ізраїлю, політик і громадський діяч Йосі Бейлін (Брюссель).

«Наша ініціатива — це, по суті, комунікаційний майданчик для діалогу між експертами та суспільством Європейського союзу, України та Росії. Це відкритий меморандум, який фіксує результати експертних дискусій щодо пошуку виходу з української кризи. Через цей механізм за допомогою експертного співтовариства ми маємо намір сформувати прообраз дорожньої карти вирішення конфлікту і стабілізації ситуації в Україні. Необхідно знаходити базові речі, які нас об’єднують, а не роз’єднують», — розповів Директор Інституту Віктор Левицький.

За його словами, обговорення проблематики конфлікту на Донбасі в експертному середовищі є необхідною умовою для формування консенсусу з найважливіших питань, в яких виникають суперечки у конфліктуючих сторін, і, що особливо важливо, зняття емоційного напруження в суспільній свідомості.

Учасники телемосту акцентували увагу на тому, що вже зараз, в процесі пошуку вирішення конфлікту необхідно враховувати факт подальшого співіснування Донбасу, України та Росії.

Цю тезу розвинув представник Вищої школи економіки (Москва), доктор політичних наук Максим Братерський підкресливши: «Ми не знаємо, як будуть розвиватися події, але очевидно, що всім нам жити разом десятки і сотні років».

У свою чергу представник Брюссельської студії, екс-міністр закордонних справ Ізраїлю, політик і громадський діяч Йосі Бейлін, провівши паралелі між ізраїльським та українським конфліктами, зазначив, що тільки за столом переговорів можна знайти рішення конфлікту.

«У Ізраїлю з Палестиною є чітке розуміння, що це дві різні держави. Це закріплено домовленостями. В України є розуміння, що це єдина країна. Необхідно створити такі умови, щоб закріпити це домовленостями», — сказав політик.

Результати роботи вчених-учасників ініціативи «Український консенсус» будуть презентовані керівництву міжнародних інститутів і країн, що беруть участь в процесі врегулювання конфлікту, а також широкої громадськості.

До відома:

Український інститут стратегій глобального розвитку і адаптації — міжнародна ініціатива вчених, які об’єдналися для вивчення кризи і збройного конфлікту в Україні.

Мета Інституту — всебічно дослідити глобальні та локальні проблеми, які призвели до кризи, і як результат — запропонувати суспільству свої варіанти його рішення.загрузка...

Читайте також

Коментарі