Вчені трьох країн об’єдналися навколо «Українського консенсусу»

Вчені України, ЄС і Росії об’єдналися навколо ініціативи «Український консенсус», спрямованої на пошук шляхів мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Основоположником ініціативи виступив Український інститут стратегій глобального розвитку і адаптації, який пропонує приєднатися до неї всм зацікавленим експертам та інтелектуалам.

Першим заходом в рамках ініціативи став масштабний міжнародний телеміст «Контекст і перспективи вирішення конфлікту на сході України», який відбувся 11 червня і об’єднав більше 25 авторитетних вчених і експертів, які перебувають у Києві, Брюсселі та Москві.

Зокрема, в ньому взяли участь академік, директор Інституту філософії Національної академії наук України Мирослав Попович (Київ), завідувач кафедри Вищої школи економіки Максим Братерський (Москва), екс-міністр закордонних справ Ізраїлю, політик і громадський діяч Йосі Бейлін (Брюссель).

«Наша ініціатива - це, по суті, комунікаційний майданчик для діалогу між експертами та суспільством Європейського союзу, України та Росії. Це відкритий меморандум, який фіксує результати експертних дискусій щодо пошуку виходу з української кризи. Через цей механізм за допомогою експертного співтовариства ми маємо намір сформувати прообраз дорожньої карти вирішення конфлікту і стабілізації ситуації в Україні. Необхідно знаходити базові речі, які нас об’єднують, а не роз’єднують», - розповів Директор Інституту Віктор Левицький.

За його словами, обговорення проблематики конфлікту на Донбасі в експертному середовищі є необхідною умовою для формування консенсусу з найважливіших питань, в яких виникають суперечки у конфліктуючих сторін, і, що особливо важливо, зняття емоційного напруження в суспільній свідомості.

Учасники телемосту акцентували увагу на тому, що вже зараз, в процесі пошуку вирішення конфлікту необхідно враховувати факт подальшого співіснування Донбасу, України та Росії.

Цю тезу розвинув представник Вищої школи економіки (Москва), доктор політичних наук Максим Братерський підкресливши: «Ми не знаємо, як будуть розвиватися події, але очевидно, що всім нам жити разом десятки і сотні років».

У свою чергу представник Брюссельської студії, екс-міністр закордонних справ Ізраїлю, політик і громадський діяч Йосі Бейлін, провівши паралелі між ізраїльським та українським конфліктами, зазначив, що тільки за столом переговорів можна знайти рішення конфлікту.

«У Ізраїлю з Палестиною є чітке розуміння, що це дві різні держави. Це закріплено домовленостями. В України є розуміння, що це єдина країна. Необхідно створити такі умови, щоб закріпити це домовленостями», - сказав політик.

Результати роботи вчених-учасників ініціативи «Український консенсус» будуть презентовані керівництву міжнародних інститутів і країн, що беруть участь в процесі врегулювання конфлікту, а також широкої громадськості.

До відома:

Український інститут стратегій глобального розвитку і адаптації - міжнародна ініціатива вчених, які об'єдналися для вивчення кризи і збройного конфлікту в Україні.

Мета Інституту - всебічно дослідити глобальні та локальні проблеми, які призвели до кризи, і як результат - запропонувати суспільству свої варіанти його рішення.

Рекомендуємо прочитати

Глядачів шокував вчинок Джамали на "Голосі країни"

“Що ви з нами зробили? Чому ви нас так довго мучили і не повертали нас? Ви робили все щоб ми не повернулись....

Це може бути цікавим

Российские спецслужбы нацелилиссь на отделение Калифорнии

***Екатеринбург - этот провинциальный российский город, расположенный примерно в 1600 километрах к востоку от Москвы, не самое подходящее место для того, чтобы обнаружить там лидера одного из наименее вероятных оппозиционных президенту Трампу направлений....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стало известно, каких экстремистов Путин любит больше

*** По словам эксперта, Майкла Флинна и АПС объединяют "не связи с Россией", а тот факт, что экс-советник Трампа придерживается исламофобских позиций....