Українські телеканали продовжують показувати заборонені російські серіали

Українські телеканали продовжують показувати заборонені російські серіали

Національна рада з питань ТБ і радіомовлення 5-9 червня провела моніторинг мовлення українських телеканалів після набрання чинності закону про заборону показу фільмів і серіалів, що містять пропаганду Росії. Про це повідомив член Нацради Владислав Севрюков, пише Українська правда.

З 4 червня 2015 року під заборону потрапив контент, вироблений в Росії після 1 січня 2014 року. Крім цього, законом забороняється розповсюдження та показ фільмів з вмістом пропаганди держорганів Росії і радянського КДБ, а також таких, що виправдовують анексію Криму і захоплення Донбасу, починаючи з 1991 року.

У ході моніторингу з’ясувалося, що ряд телеканалів намагається уникати заборони, застосовуючи різні хитрощі.

Всі телеканали демонструють фільми з прокатними посвідченнями. Їх видає Держкіно.

Читайте також: Білоруський гідрометцентр розповів, кому належить Крим.

Зараз Держкіно, згідно з нормами закону, що вступили в дію, вже не повинно видавати прокатні посвідчення на згаданий заборонений контент, а старі прокатні посвідчення — відкликати.

«Керуючись цією логікою ми з вами вже не зможемо побачити на телеекранах заборонений контент», — відзначає Севрюков. Але деякі телеканали, за його словами, «ріжуть титри».

«І ми не можемо визначити, якого року була показана серія того чи іншого серіалу, хто його виробник», — зазначає член Нацради. Наприклад, серіал «Кухня» до 2014 року дозволений. А серії після цієї дати вже заборонені. Така ж ситуація з серіалами «Вороніни». Також були помічені маніпуляціями з серіями серіалів «Хороші руки», «П’ята Варта».

За словами Севрюкова, Нацрада підготувала листи до каналів «Україна», «Студія «1+1″, «Новий», «ТЕТ» з проханням показати прокатні посвідчення щодо ряду фільмів. Так як визначити їх рік виробництва за допомогою моніторингу стало неможливо.

Читайте також: Луганських студентів примусили складати іспити в російському ВУЗі.

Паралельно регулятор звернувся до Держкіно і теж попросив надати інформацію про прокатні посвідчення картин, дані щодо яких їм не вдалося ідентифікувати.

Є й інші спірні моменти. Наприклад, один з героїв фільму «Легавий» на каналі ICTV є співробітником МВС СРСР. У законі про заборону показу органів радянської влади, є великий список різних органів тодішньої держбезпеки (ВЧК, ЧК, КДБ та інші).

А безпосередньо МВС СРСР в цьому списку відсутнє. «Тому ми попросили депутатів, які готували цей закон, додати туди цей орган», — зазначає Севрюков.

Севрюков нагадав, що за демонстрацію забороненого контенту телеканалу загрожує штраф 12,2 тисяч гривень за кожний випадок розповсюдження і 64 тисячі гривень — за кожний наступний випадок такого поширення.

Читайте також: Російський журнал оштрафували за інтерв’ю з Міхалком.загрузка...

Читайте також

Коментарі