СБУ: Серед бойовиків більше російських військових, ніж «шахтарів»

СБУ: Серед бойовиків більше російських військових, ніж «шахтарів»

Близько 60% членів незаконних воєнізованих формувань — це колишні або діючі військовослужбовці Російської Федерації. Про це вчора в ході засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО повідомив заступник голови СБУ Віктор Ягуней, передає РБК-Україна.

Також Ягуней нагадав, що загальна чисельність угруповань противника на території України нараховує близько 42 тис. чоловік.

«З них угруповання Збройних сил РФ, яка знаходиться на сході України може мати у складі до 15 батальйонно-тактичних груп і 5 ротних тактичних груп, а саме артилерійські групи, розвідувальні групи, ракетні та підрозділи спеціального призначення загальною чисельністю до 8,5 тис. осіб», — сказав Ягуней.

За його словами, на озброєнні у цих підрозділів РФ перебуває 4 одиниці тактико-ракетних комплексів «Точка-У», до 190 танків, 590 бронетранспортерів, 8 одиниць установок «Буратіно», 149 одиниць артилерійських систем, 89 систем залпового вогню, систем ППО — 68 одиниць.

«Угруповання незаконних збройних формувань на окупованій території сходу України може налічувати особового складу до 33,5 тис. осіб», — сказав Ягуней і розповів, що на їх озброєнні перебуває 350 танків, 910 бронетранспортерів, 370 артилерійських систем, 200 систем залпового вогню і близько 60 засобів ППО.

«Близько 60% членів незаконних воєнізованих формувань — це колишні або діючі військовослужбовці РФ, що пройшли раніше ще спеціальну підготовку та перепідготовку на базах на території РФ», — додав він.

Також Ягуней зазначив, що фактично все керівництво цих незаконних воєнізованих формувань — це кадрові військові службовці РФ, які приховують своє походження свої військові звання та належність до РФ.загрузка...

Читайте також

Коментарі