Росія готує екіпіровку для "суперсолдатів"

У Росії почалася розробка нового покоління екіпіровки «солдата майбутнього» «Ратник».

Про це, як повідомляє РІА Новини, заявив глава Фонду перспективних досліджень Андрій Григор'єв. За його словами, в даний час фонд спільно з ЦНИИТОЧМАШ формує «бачення того, якою має бути» нова екіпіровка. Умовна назва нової екіпіровки - «Ратник-2». Розробка комплекту займе близько 10-15 років, з яких три-чотири роки будуть потрібні на формування образу перспективної екіпіровки.

Розробка першого покоління бойової екіпіровки «Ратник» завершилося навесні 2015 року. Перші кілька серійних комплектів екіпіровки вже були поставлені у війська, і кілька підрозділів Сухопутних військ Росії пройшли в них по Червоній площі 9 травня. За даними Міністерства оборони, закупівля «Ратника» вже включена в державне оборонне замовлення на поточний рік, однак скільки саме комплектів екіпіровки буде поставлено у війська, поки невідомо.

До складу «Ратника» входять близько 20 різних елементів, які можна комбінувати між собою залежно від виконуваного завдання. Основу екіпіровки становить арамідний комбінезон. Крім того, до складу екіпіровки входять спецшлем і бронежилет з керамічними бронепластинами. Стандартний варіант комплектації (комбінезон і бронежилет п'ятого класу захисту) важить близько десяти кілограмів, а максимальний (шолом, штурмовий бронежилет шостого класу захисту, бронещиток для плечей і стегон) - близько 20 кілограмів.

Екіпірування також включає в себе засоби захисту, стрілецьку зброю, прицільні комплекси, системи зв'язку, навігації та бойового управління. У листопаді 2013 повідомлялося, що Росія має намір спільно з Францією розробити вдосконалений варіант екіпіровки «Ратник» - «Ратник +». Очікувалося, що спільна робота почнеться в середині 2014 року. Інші подробиці щодо спільного проекту не уточнювалися.

Рекомендуємо прочитати

Сара Джессика Паркер выпустила свою версию спортивной обуви

Известная актриса и исполнительница роли Кэрри Брэдшоу Сара Джессика Паркер выпустила свою версию кроссовок....

Це може бути цікавим

Антитела показали Киеву "Солнце"

Музыканты открыли концерт песнями из альбома "Солнце"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве после реконструкции открыли парк Наталка

В Киеве открыли вторую очередь реконструированного парка Наталка на Оболони....