Головний зрошувальний канал Криму перетворився на пустелю

Північно-Кримський канал пересох і півострів почав перетворюватись на пустелю. Про це повідомляє Четвертая власть.

Після анексії Криму Путіним припинились поставки води через Північно-Кримський канал. Через це почала страждати північна частина півострова.

Про це в інтерв’ю місцевій газеті розповів один з будівельників каналу Георгій Капшук.

За його словами, якщо в найближчий рік питання з подачею води по Північно-Кримському каналу не буде вирішено, то унікальна водна артерія буде зруйнована і безповоротно втрачена, а населення змушене буде покинути північну, степову частину півострова.

“Всі твердять, що Крим від безводдя врятують артезіанські свердловини. Ми, прийнявши тоді дніпровську воду, від Перекопу до Керчі тампонувати свердловини. А були свердловини, в які заганяли дніпровську воду у водоносні горизонти, щоб поповнити їх. А тепер в Північному Криму вже воду пити не можна – солона! Якщо весь час качати зі свердловин, що буде далі? Катастрофа. Що можна робити в Криму без води? У мене думка одна – якщо не вирішити питання про Північно-Кримський канал політичним, дипломатичним шляхом, йдучи на необхідні компроміси, він загине, і все, що було на півночі, північному заході, північному сході Криму, вся інфраструктура – теж. Люди звідти підуть, села помруть», – сказав Капшук.

Експерт також підкреслив, що через відсутність води і спеку конструкції Північно-Кримського каналу почали руйнуватись.

Нагадаємо, що Північно-Кримський зрошувально-обводнювальний канал був побудований в 1961-1971 роках для зрошення земель посушливих регіонів Херсонській та Кримській областей водами нижньої течії Дніпра при відборі із спеціально побудованого Каховського водосховища, заповненого в 1955-1958 роках.

Рекомендуємо прочитати

Гройсман выразил свое недовольство из-за действий СБУ

В среду, 26 апреля, Владимир Гройсман прервал заседание правительства со срочным сообщением....

Це може бути цікавим

Популярна американська співачка народила дочку

Співачка з США Сіара народила свою другу дитину – дочку Сієннну....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Илон Маск придумал, как избавить человечество от пробок

Фантастический проект, который избавит человечество от автомобильных пробок, презентовал изобретатель и миллионер Илон Маск, основавший компании Tesla и SpaceX....