В Amnesty International розкритикували рівень підготовки до "Маршу рівності"

Українська влада повинна була заздалегідь вжити більших зусиль, щоб запобігти нападам на ЛГБТ-активістів під час гей-параду в Києві.

Про це заявив Денис Кривошеєв, заступник директора програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії, передає ТСН.ua.

У правозахисній організації відзначили, що відсутність координації з організаторами гей-параду та неспроможність забезпечити належну евакуацію призвело до того, що незважаючи на наявність принаймні 1500 міліціонерів та солдат Національної гвардії, близько 10 ЛГБТ-активістів були поранені внаслідок атак з боку правих радикалів. Окрім того, поранення отримали п'ять міліціонерів, один з них перебуває у важкому стані.

Читайте також: Кров і райдуга. Марш ЛГБТ супроводжувався побиттям і провокаціями

"Огидного гомофобного насильства, яке спалахнуло сьогодні на київських вулицях, можна було б уникнути. Проте замість того, щоб відреагувати на заклики до насильства з боку праворадикальних груп належною підготовкою, міліція прийняла рішення надати захист маршируючим тільки вчора. Якби більше часу було витрачено на планування та координацію, цих поранень могло б не бути", — сказав Денис Кривошеєв.

В Amnesty International наголошують, що вкрай важливо, щоб влада провела розслідування та переслідувала в судовому порядку тих, хто несе відповідальність за насильство. Також на думку правозахисників, необхідно вживати більше зусиль для захисту членів ЛГБТ спільноти від атак в майбутньому.

"Дуже сумно, що подія, метою якої було святкування рівності, різноманіття і права на свободу вираження та зібрань, спровокувала таку насильницьку гомофобію, а реакція влади була недостатньою", — сказав Денис Кривошеєв.

Читайте також: Геращенко про напад на «Марш рівності»: безглузде насилля

Рекомендуємо прочитати

14 судових справ про дискримінацію. Кращі цитати

Рівність завжди вважалась основною правовою категорією....

Це може бути цікавим

Ученые выяснили, почему фламинго стоят на одной ноге

Согласно данным исследования, проведенного специалистами из Технологического института Джорджии и Университета Эмори в Атланте, одноногая поза не заставляет птиц затрачивать никакой мускульной энергии, и в такой позиции они могут засыпать....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть