Грошей на індексацію виплат немає — Яресько

Грошей на індексацію виплат немає — Яресько

Міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що хоче якомога швидше індексувати соціальні виплати, але на це грошей на сьогоднішній день немає.

Про це Яресько заявила в інтерв’ю Дзеркалу тижня.

«Немає для цього коштів. Дуже хочу якомога швидше індексувати соціальні виплати, ми розуміємо важливість підтримки громадян. Але реального профіциту бюджету немає. Якщо я побачу якісь збільшення надходжень від детінізації, знищення «податкових ям», контрабанди або будь-яких інших на сьогоднішній день не передбачених джерел, готова переглядати соцвиплати», — сказала Яресько.

Вона пояснює, що її відомству зараз доведеться шукати додаткове фінансування для незапланованих потреб Міноборони, ще ряд законів про судоустрій та про державну службу — також вимагають незапланованих витрат.

Крім того, збільшення імпортного ПДВ через девальвацію також вимагає збільшення обсягів його відшкодування, що в Мінфіні теж не розраховували.

«Поки ми не вирішимо ці питання і не знайдемо додаткові джерела надходжень, до тих пір будемо не готові проводити індексацію раніше, ніж це передбачено (у грудні, — ред.). Коштів у держави немає», — підкреслила Яресько.

Читайте також: Розенко пообіцяв швидку індексацію пенсій і зарплатзагрузка...

Читайте також