Основні проблеми, з якими стикаються переселенці з Донбасу - дослідження

Переселенці і жителі зони АТО стикаються з великою кількістю юридичних питань, частина з яких неможливо вирішити без зміни законодавства та уточнення повноважень держорганів. До такого висновку прийшли експерти громадської ініціативи «Відновлення Донбасу» за підсумками двох місяців роботи юридичних онлайн-консультацій на сайті організації.

За період роботи сервісу на інтерактивній платформі «Відновлення Донбасу» було розміщено понад 150 питань юристам. Найбільш часто правові колізії та складності з держорганами виникають в темах свободи пересування переселенців, відновлення документів, втрачених або залишених в зоні АТО, а також оформлення документів у нотаріусів.

Так, наприклад, переселенці Донбасу стикаються з вимогою державних органів надати їм оригінали пенсійного справи, яка перебуває на непідконтрольних України територіях. При цьому, за оцінкою юристів-волонтерів «Відновлення Донбасу», чинним законодавством така вимога не передбачена - в цій ситуації необхідно звертатися в управління Пенсійного фонду за місцем взяття на облік як переселенця, де всі необхідні довідки повинні бути надані на підставі електронної пенсійної справи.

За оцінками «Відновлення Донбасу», найбільш популярною тематикою питань серед переселенців і жителів Донбасу є фінансові питання, отримання статусу переселенця і оформлення та видача документів.

Читайте також: Переселенці влаштували бійку зі смертельними наслідками

Перше місце за популярністю займають фінанси - сумарно це 28% від усіх питань, розміщених на сайті організації. Людей цікавлять нюанси виплати зарплат, пенсій, допомог і компенсацій, питання банківських вкладів і кредитів, боргів за послуги ЖКГ.

На другому місці з показником 23% - питання статусу переселенця. У цій темі користувачі сайту цікавляться отриманням та продовженням довідки переселенця, реєстрацією в органах соцзахисту і в міграційній службі.

У темі оформлення та видачі документів, що займає третє місце і складової 17% всіх питань, проблемними є втрата і отримання паспортів та ІПН, реєстрація актів громадянського стану.

Значно менш популярними є питання, пов'язані з дітьми (14%), підприємництвом і працевлаштуванням (10%) і майном (8%).

Як підкреслила керівник «Відновлення Донбасу» Олена Петряєва, через рік після початку військових дій держава так і не почала масової роз'яснювальної та консультаційної роботи серед категорій громадян, які постраждали від війни.

«Виходячи з тієї активності, яку ми бачимо на нашій інтерактивній платформі, стає ясно, що своєчасність роз'яснень вже упущена. Існує вакуум, який, як можуть, сьогодні заповнюють тільки юристи-волонтери ... Ми запустили онлайн-консультації і в короткі терміни вони стали одним з найбільш затребуваних проектів нашої організації», - зазначила Олена Петряєва.

Також вона додала, що державі потрібно зайнятися серйозним доопрацюванням законодавчої бази, та громадська ініціатива «Відновлення Донбасу» вже має ряд напрацювань, якими готова поділитися з урядом і народними депутатами.

Нагадаємо, 6 квітня 2015 громадська ініціатива «Відновлення Донбасу» запустила на своєму сайті restoring-donbass.com юридичні консультації, де юристи-волонтери відповідають на питання переселенців. Отримати юридичну допомогу може будь-хто - для цього потрібно зареєструватися на сайті або увійти на нього через свій аккаунт в соціальних мережах. Приєднатися до проекту можуть і всі юристи, які мають достатній рівень кваліфікації. Для цього необхідно відправити заявку на е-мейл info@restoring-donbass.com.

Рекомендуємо прочитати

Историк назвал главного врага украинцев

Военная агрессия России серьезный, но не самый страшный враг Украины....

Це може бути цікавим

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Автомобільний газ чекає подорожчання

Роздрібні ціни на зріджений газ будуть рости через великий дефіцит поставок, викликаний рядом несприятливих чинників....