Тransparency Іnternational  Україна подала судовий позов проти Кабміну

Антикорупційна громадська організація впевнена у змові під час виборів комісії, яка пропонуватиме членів Нацагентва по боротьбі з корупцією і тому подала судовий позов проти Секретаріату Кабінету Міністрів.

17 травня на ініціативних зборах під головуванням замміністра Кабінету Міністрів Романа Греби було обрано представників громадських організацій, які впливатимуть на вибір членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Голосами 45-ти представників з 51 зареєстрованих і допущених до зборів громадських об’єднань було обрано чотирьох громадських представників як кандидатів до конкурсної комісії з відбору членів НАЗК. Переможцями виборів стали Роман Вереша (делегований ГО «Фундація «Відкрите суспільство»), Олег Самусь (делегований ГО «Ураїна XXI»), Віктор Шлінчак (делегований ГО «Інститут світової політики») та Олександр Ружицький (делегований ГО «Молодіжне об’єднання Львівський Євромайдан»). ТІ вважає, що обрання вказаних кандидатів до конкурсної комісії відбулося з порушеннями встановленого порядку з наступних підстав:

По-перше, організації, які брали участь у зборах, мали надати Секретаріату Кабміну письмові підтвердження того, що мають мінімум рік практичного досвіду боротьби із корупцією. Це передбачено відповідною постановою Уряду про проведення конкурсу. Утім, є підозра, що до зборів допустили всіх бажаючих. Також є підозри, що крім змови, для набору голосів були використані молодіжні громадські організації, деякі з яких зареєстровані за однаковими адресами.

По-друге, організаторами завчасно не було надано жодних відомостей ні про самі збори, ні про делегатів, ні про кандидатів у члени комісії. Інформацію про 19 кандидатів роздали за півгодини до голосування, тому часу не її вивчення виявилося обмаль. Пропозицію до кандидатів розповісти про свою діяльність, більшість присутніх не підтримала. За лідерів перегонів проголосували, не гаючи часу на вивчення біографій і знайомство з їх послужним списком у боротьбі з корупцією.

По-третє, на інформаційний запит від Тransparency Іnternational  Україна від 17 травня 2015 року на ім’я заступника Міністра Кабінету Міністрів Романа Греби, який є відповідальним за даний конкурс, не було надано жодних документів.

"ТI Україна та громадські антикорупційні організації не допустять зриву антикорупційної реформи таперетворення нових антикорупційних органів на керовані та корумповані структури одразу на початку їх створення", - йдеться у заяві організації.

Сьогодні о 14:00 в Українському кризовому медіа центрі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-брифінг представників антикорупційних громадських організацій з приводу судового позову ТІ Україна проти Секретаріату Кабінету Міністрів. Тransparency Іnternational Україна та громадські антикорупціонери хочуть не допустити створення «кишенькових» громадських рад та виборчих комісій у новостворених антикорупційних органах, адже це ставить під загрозу всю антикорупційну реформу України, яка дісталася великою ціною.

Рекомендуємо прочитати

Бред Пітт розчарований інтерв'ю Анджеліни Джолі: актор вважає її лицеміркою

Голівудський актор Бред Пітт розчарований інтерв'ю Анджеліни Джолі, яке вона дала в Камбоджі в рамках презентації свого фільму "Спочатку вони вбили мого батька" і вважає її лицеміркою....

Це може бути цікавим

У львівському кафе відбулася справжня кримінальна драма

Напередодні в одному із кафе у центрі Львова раніше судимий погрожував відвідувачам пістолетом, а потім хотів покінчити життя самогубством....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Лия Ахеджакова о Борисе Немцове: Для меня эпоха веры и даже слабой надежды закончилась пулей, которую он получил в спину

Я не была знакома с Борисом Ефимовичем, но когда-то пересекались, мы здоровались, не более того....