Новий порядок надання субсидій не працює - висновок експертів

«У Парламенті та Уряді констатують, що новий порядок надання житлових субсидій у тому вигляді, в якому він зараз існує, не працює. Досі, з моменту першого засідання Робочої групи, Мінсоцполітики не внесло зміни до постанови, які запропонували депутати щодо вдосконалення програми субсидій», - на цьому наголосила Голова Комітету з питань соцполітики Людмила Денісова під час засідання Комітету 3 червня 2015 року.

Участь у розгляді питання щодо стану виконання рекомендацій Парламенту стосовно призначення субсидій взяли народні депутати від фракцій, представники профспілок та роботодавців, Громадської ради при Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення та інші.

«З 1 травня до органів соціального захисту населення звернулося 814 тис. осіб, з яких лише 221 тис. отримали житлову субсидію. Велика кількість людей ще досі не отримали субсидію. Вони роблять багато помилок під час заповнення заяв та декларацій. Дехто просто боїться подавати документи, адже в разі подання у неповному обсязі або недостовірних відомостей люди отримують покарання у вигляді необхідності повернення надміру перерахованої суми житлової субсидії у подвійному розмірі», - зазначила голова комітету.

Загалом, за словами Людмили Денісової, Робоча група підготовила 19 проблемних питань, які необхідно було вирішити для того, щоб люди могли безперешкодно отримати субсидії. Окрім того, проведено вибіркове таємне інспектування управлінь соцзахисту та аналіз статистики надання субсидій.

«Потрібно вирішити ще низку питань, які з’явилися після запровадження нової системи субсидій. Зараз існує практика, коли люди, які не можуть показати свої доходи, почали масово виписуватися зі своїх квартир, щоб інші члени помешкання змогли оформити субсидію», - зазначила Голова Комітету.

У свою чергу, заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін повідомив, що на минулому тижні під головуванням Прем’єр-міністра відбулося засідання щодо внесення змін до постанови про призначення субсидій: «Були розглянуті пропозиції Комітету. Протягом цього тижня ми підготуємо проект та найближчим часом приймемо його на засіданні Уряду».

За словами народного депутата України від фракції «Батьківщина» Олександри Кужель, Робоча група провела дослідження по всім напрямам та виявила серйозні проблеми при отриманні субсидій селянами, безробітними; людьми, які мають борги по заробітній платі; переселенцями, які проживають в орендованих квартирах, та учасниками антиторористичної операції, яким через банківські рахунки оплачується дороговартісне лікування, про що вони повинні вказувати у декларації, та ін.

«Окрім того, необхідно змінити умови призначення житлової субсидії для осіб, яким з 1 квітня 2015 року відповідно до норм діючого законодавства відмінено або зменшено пенсію. Виходить, що людина подає декларацію з більшими доходами, а зараз вона отримує набагато менше. Всі ці зауваження необхідно приймати якнайшвидше, адже люди чекати не будуть», - наголосила Олександра Кужель.

За результатами обговорення було вирішено, що Робоча група рекомендуватиме Парламенту дати термінове доручення Уряду врахувати всі напрацювання та протягом 10 днів внести необхідні зміни.

«Ми дякуємо Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку за його чітку позицію щодо врахування пропозицій депутатів. Сподіваюся, що Парламент спільно з Урядом швидко вирішать всі питання, і люди зможуть безперешкодно отримувати допомогу держави», - підкреслила Людмила Денісова.

Рекомендуємо прочитати

В Швейцарии на прохожих напал мужчина с бензопилой

В швейцарском городе Шаффхаузен на прохожих напал неизвестный мужчина с бензопилой....

Це може бути цікавим

​30 июля легендарная группа Ляпис-98 выступит с концертом в Киеве

Концерт невероятных Ляпис-98 состоится 30 июля в киевском Young Papa Bar....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Боевики обстреляли Зайцево и повредили два дома

В воскресенье, 23 июля, в 9 утра боевики обстреляли Зайцево, в результате чего были повреждены два дома....