Активісти заявляють, що розкрили махінації керівництва "Нафтогазу"

НАК «Нафтогаз України» сфальсифікував офіційні звіти 2014 року, у яких завищив загальний обсяг витраченого на потреби населення у 2013 році газу на 7,56 млрд м3. Такий висновок зробили експерти ГО «Публічний аудит», вивчаючи матеріали, надані Робочій групі з питань тарифів на ЖКП.

Тому співініціатори «Тарифної мобілізації» (Голова ВГО «Спілка власників житла України» Олексій Кучеренко та директор ГО «Публічний аудит» Максим Гольдарб) звернулися до генпрокурора України Віктора Шокіна з вимогою про реєстрацію кримінального провадження та притягнення до відповідальності посадових осіб НАК «Нафтогаз України» за підробку офіційних звітів 2014 року.

«Ми як члени робочої групи ВР з питань тарифів ЖКГ проаналізували надану НАК «Нафтогаз України» документацію та встановили кричущі розбіжності в даних щодо витрачання газу на потреби населення у 2013–2014 роках. Така серйозна похибка має всі ознаки злочину», – переконаний Максим Гольдарб.

Як пояснюють у «Тарифній мобілізації», загальний обсяг споживання газу населенням разом із виробництвом тепла для нього становив у 2013 році 17,672 млрд м3, що відображено в звіті НАК «Нафтогаз України» за відповідний рік. Проте в звіті про споживання газу за 2014 рік були суттєво збільшені показники за період 2013 року.

«Нафтогаз України”, щоб приховати факт надмірного списання, долучив до звіту «Аналітичну записку» за 2013 рік, в якій було підроблено, штучно змінено фактичні обсяги споживання за цей рік. Так, у цій записці відображено, що обсяги газу, включаючи виробництво тепла для населення, становили вже 22,118 млрд м3, зокрема, змінені загальний обсяг спожитого газу населенням (з 17,672 млрд м3 на 25,232 млрд м3), показники спожитого населенням газу (з 11,374 млрд м3 на 16,904 млрд м3); обсяги використаного газу підприємствами теплокомуненерго для населення (з 6,298 млрд м3 на 8,328 млрд м3)», – вказує спеціаліст.

Усе це, за його словами, говорить лише про одне: «у березні 2015 року, готуючи Звіт про виконання фінансового плану Підприємства за 2014 рік, керівництво НАКу внесло в нього завідомо неправдиві дані, доплюсувавши 7,56 млрд м3, які нібито були витрачені на потреби населення в 2013 році. Чому посадові особи НАКу працювали всупереч інтересам народу України, повинні розібратися прокуратура та суд. Однак істинна мета зрозуміла вже сьогодні – для цього маємо як мінімум удвічі завищений тариф на газ для населення»,– стверджує Максим Гольдарб.

«Тому наступний крок – ми чекаємо на перегляд тарифів. Нацкомісія, що здійснює регулювання у справах енергетики та комунальних послуг (НАКРЕКП), має всі підстави запустити процедуру перегляду тарифів, бо відкрилися нові обставини недостовірної інформації щодо балансів газу та фактичної собівартості окремих позицій», – резюмує Олексій Кучеренко.

Рекомендуємо прочитати

Геращенко назвал причину взрыва авто ОБСЕ

Одна из двух машин Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ задела обочину дороги, в результате чего произошел взрыв....

Це може бути цікавим

Джамала тричі виступить на сцені Євробачення 2017

Українська співачка Джамала продовжує активно готуватися до пісенного конкурсу Євробачення 2017, яке відбудеться в Києві у травні....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Еще одну российскую певицу не пустили в Украину

Пограничники сняли с поезда российскую певицу Лолиту Милявскую за нарушение украинского законодательства....