Кличко випив першу склянку по-новому очищеної води з-під крану

Кличко випив першу склянку по-новому очищеної води з-під крану

Мер Києва Віталій Кличко презентував перший етап проекту «Питна вода з-під крану», який стартував у столиці з Оболоні. За його словами 20% вже можуть пити воду з-під крану, повідомляє прес-служба мера.

«Як я обіцяв, ми запроваджуємо систему європейської технології очистки води у Києві. Відмовляємося від застарілих методів очистки води хлором, який є небезпечною речовиною. Станція «Оболонь-2″, на якій ми зараз перебуваємо, забезпечує водою  20% мешканців Оболоні. Ми почали проект з цієї станції через велику кількість скарг мешканців на якість води. І це — лише перший крок. Наступний етап — повне забезпечення питною водою мешканців Оболонського району, а також Деснянського і Голосіївського», — зазначив Кличко.

Мер розповів, що програма з впровадження питної води у трьох районах столиці розрахована на два роки. В подальшому проект пошириться на всі райони Києва, і кожен киянин зможе отримувати чисту питну воду з-під крану. Віталій Кличко підкреслив, що на цей проект з бюджету Києва не було витрачено ні копійки, оскільки проект інвестиційний. Також запровадження нової технології жодним чином не спричинить зміну тарифу на воду.

Він відзачив, що всі процеси на станції автоматизовані і цю технологію очистки, яка працює в багатьох країнах Європи, Київ запровадив першим в Україні. «Якщо ми хочемо бути європейським містом, ми повинні втілювати європейські стандари життя. І один з ключових стандартів для здоров’я кожного з нас — чиста питна вода», — сказав Київський міський голова.

Кличко випив склянку води з-під крану, очищеної за новою технологією, і відзначив, що вона нічим не відрізняється від бутильованої. «Вода без запаху і присмаку. Не відчуваю різниці між бутильваною і цією водою», — зазначив мер.

У 2015 році на насосній водопровідній станції «Оболонь-2» відбулася реконструкція вузла знезараження води. На станції ліквідоване хлорне господарство і впроваджено сучасну технологію: знезараження води відбувається сумішшю оксидантів REDOlyt. Суть процесу: розчин харчової солі за допомогою мембранного електролізера розщеплюється і утворюється суміш оксидантів. Оксиданти транспортуються через водний розчин, утворюючи REDOlyt. Це безпечний розчин для дезінфекції води: він знищує бактерії, віруси, мікроорганізми та гриби. REDOlyt є безпечною речовиною з високим ефектом знезараження. Його використання забезпечує більшу екологічність знезараження води і зменшує ризики виникнення аварійних ситуацій, пов‘язаних із хлором.

Читайте також: Археологічні роботи на Поштовій обіцяють продовжити в червні.загрузка...

Читайте також

Коментарі