Активісти просять у Порошенка "антикорупційного кандидата"

Transparency International Україна висловлює побоювання, що керівництво Національного агентства з питань запобігання корупції будуть обирати до наступного року.

На сьогодні триває обрання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Вже названі імена чотирьох представників з боку громадськості (до процедури їх обрання у TI Україна є зауваження). Відомий представник комісії від Кабінету Міністрів – це заступник Міністра Кабінету Міністрів Роман Греба. Але досі не визначені кандидатури від Верховної Ради і президента.

«24 квітня були розіслані пропозиції до президента і голови Верховної Ради з проханням надати кандидатів до складу конкурсної комісії. На жаль, в цій частині є затримка – кандидатів від президента і парламенту у нас досі немає», - повідомив Греба на конференції «Як допомогти Уряду знайти п'ять найкращих на роль головних у запобіганні корупції?». Він сказав, що Верховна Рада із кандидатурою визначилася, і за неї треба лише проголосувати на пленарному засіданні. А про те, як просувається вибір кандидатури, інформації поки що немає.

«Все, що залежить від уряду, зроблено максимально швидко. Всю формальну процедуру я виконав. Як відбувається процес прийняття рішення у адміністрації президента, мені невідомо», - підкреслив замміністра.

Виконавчий директор ТІ Україна Олексій Хмара наголосив: «Ми посилаємо промені надії президенту Петру Порошенко, щоб він чимшвидше призначив свого кандидата у комісію. Якщо вся процедура буде йти так повільно, як зараз, то ми отримаємо першу п'ятірку членів Нацагентства не раніше вересня. Це найоптимістичніший прогноз. Це може розтягнутися і до кінця року, не кажучи вже про запуск роботи установи. Нам всім треба, щоби пан прем'єр попросив президента та інших визначитися зі своїми кандидатами. Не вистачає одного телефонного дзвінка з Грушевського на Банкову із проханням: «Петро Олексійович, давай до вечора кандидата! Дуже треба!».

Один із кандидатів у члени конкурсної комісії від громадськості Віктор Шлінчак, в свою чергу, наголошує: «Зараз важливо, щоб реально запрацювали ці п'ять осіб – членів Нацагентства. Це потрібно, щоб процес роботи був запущений принаймні формально».

Рекомендуємо прочитати

Сім продуктів, які продовжують життя

Американські вчені назвали сім продуктів, які позитивно впливають на здоров'я і сприяють довголіттю....

Це може бути цікавим

Боевики блокируют вопрос освобождения пленных на Донбассе

После проведенной встречи Трехсторонней контактной группы в Минске заблокированным остается вопрос освобождения пленных....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....