Активісти просять у Порошенка "антикорупційного кандидата"

Transparency International Україна висловлює побоювання, що керівництво Національного агентства з питань запобігання корупції будуть обирати до наступного року.

На сьогодні триває обрання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Вже названі імена чотирьох представників з боку громадськості (до процедури їх обрання у TI Україна є зауваження). Відомий представник комісії від Кабінету Міністрів – це заступник Міністра Кабінету Міністрів Роман Греба. Але досі не визначені кандидатури від Верховної Ради і президента.

«24 квітня були розіслані пропозиції до президента і голови Верховної Ради з проханням надати кандидатів до складу конкурсної комісії. На жаль, в цій частині є затримка – кандидатів від президента і парламенту у нас досі немає», - повідомив Греба на конференції «Як допомогти Уряду знайти п'ять найкращих на роль головних у запобіганні корупції?». Він сказав, що Верховна Рада із кандидатурою визначилася, і за неї треба лише проголосувати на пленарному засіданні. А про те, як просувається вибір кандидатури, інформації поки що немає.

«Все, що залежить від уряду, зроблено максимально швидко. Всю формальну процедуру я виконав. Як відбувається процес прийняття рішення у адміністрації президента, мені невідомо», - підкреслив замміністра.

Виконавчий директор ТІ Україна Олексій Хмара наголосив: «Ми посилаємо промені надії президенту Петру Порошенко, щоб він чимшвидше призначив свого кандидата у комісію. Якщо вся процедура буде йти так повільно, як зараз, то ми отримаємо першу п'ятірку членів Нацагентства не раніше вересня. Це найоптимістичніший прогноз. Це може розтягнутися і до кінця року, не кажучи вже про запуск роботи установи. Нам всім треба, щоби пан прем'єр попросив президента та інших визначитися зі своїми кандидатами. Не вистачає одного телефонного дзвінка з Грушевського на Банкову із проханням: «Петро Олексійович, давай до вечора кандидата! Дуже треба!».

Один із кандидатів у члени конкурсної комісії від громадськості Віктор Шлінчак, в свою чергу, наголошує: «Зараз важливо, щоб реально запрацювали ці п'ять осіб – членів Нацагентства. Це потрібно, щоб процес роботи був запущений принаймні формально».

Рекомендуємо прочитати

Посли країн ЄС схвалили безвіз для України

Посли ЄС схвалили безвізовий режим для українців....

Це може бути цікавим

Центр Києва до 18 травня став пішохідним

Відсьогодні Хрещатик аж до 18 травня стане пішохідним, рух для автомобілів буде перекрито....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве законные МАФы возле "Левобережной" тоже уберут

Столичные власти перенесли законные МАФы возле метро "Левобережная" на другие локации на время проведения "Евровидения-2017"....