Журналісти знайшли у Ростові підпільний шпиталь для покалічених бойовиків

Журналісти знайшли у Ростові підпільний шпиталь для покалічених бойовиків

The New Times знайшов у Ростові приватний шпиталь, де проходять реабілітацію бойовики «ДНР» і «ЛНР», що втратили кінцівки в боях.

Підозрілий особняк знаходиться в тихому кварталі в історичній частині міста. Всю зиму місцеві жителі спостерігали реанімобілі з українськими номерами і позашляховики. А навесні по околицях стали бродити похмурі мужики — хто без ноги, а хто без руки, повідомляє The New Times.

«Будинок не відрізнити від десятків таких же в окрузі: три поверхи червоної цегли, пластикові вікна. Це і є підпільний реабілітаційний центр для постраждалих у бойових діях. В основному сюди доставляють тих, хто втратив кінцівки. І в основному — українців», — пише журналіст Олена Романова.

Всередині будинок нагадує справжню казарму з ліжками. За словами мешканців госпіталю, там проходять реабілітацію 34 людини.

Один з покалічених бойовиків — 46-річний донеччанин з позивним «Штиль», до війни встановлював домофони. Він втратив у боях ліву руку.

«Ну так, а як? Вони ж до нас прийшли. Ми ж бачили по телевізору, як у Слов’янську, Костянтинівці люди голими руками намагалися БТРи зупинити, а їх давили. А коли Стрєлков по телевізору сказав, що треба призивати жінок, вони, начебто, більш свідомі, я подумав: ну і як я після цього буду жити? І пішов», — пояснює він те, як опинився на війні.

Він каже, що пішов до «козаків», йому дали зброю, він пройшов навчання. Хто дав зброю і хто навчав — він не розповідає. «Ну ви ж розумієте», — говорить бойовик і посміхається.

Повну версію тексту можна прочитати в найближчому номері The New Times.

Раніше повідомлялося, що бойовиків лікують в Ростові виключно потайки вночі.загрузка...

Читайте також