Білоруського активіста засудили на 2 роки за майку з написом «Лукашенко, іди...

Білоруського активіста засудили на 2 роки за майку з написом «Лукашенко, іди геть!»

Білоруський активіст з Гомеля Юрій Рубцов отримав 2 роки ув’язнення у колонії загального режиму за майку з написом «Лукашенко, іди геть!».

Як повідомляє Радіо Свобода, такий вирок ухвалив Пружанський районний суд. Рубцов заявив, що буде оскаржувати вирок, який він вважає несправедливим. На засідання Рубцов прийшов у сорочці з біло-червоно-білою стрічкою.

Також Рубцов заявив, що голодував 50 діб і припинив голодування в неділю.

Як повідомив син Рубцова Віктор, активіст заявив, що «за задоволення висловитися на адресу Олександра Лукашенка він готовий відбути за ґратами і більше«.

«Батько сподівається, що все буде добре. Цікавиться подіями в Україні. Передавав всім подяку за солідарність«, – розповів Віктор.

Наприкінці 2014 року Рубцов отримав 1,5 роки «хімії» за образу судді. Інцидент стався після ходи «Чорнобильський шлях». На ходу, яка відбувалася в Мінську, Юрій Рубцов приїхав спеціально з Гомеля, під час ходи на ньому була майка з написом «Лукашенко, іди геть!».

Після ходи Рубцова затримали міліціонери, привезли до Радянського райсуду Мінська без майки – голим по пояс.

8 квітня, коли Юрія Рубцова помістили до слідчого ізолятора, він оголосив голодування на знак протесту. Відтоді Юрія Рубцова відвідали адвокат і медики.

У своєму останньому слові 27 травня Рубцов сказав: «Мене судять за те, що я вимагав заробітку, який Лукашенко обіцяв ще в 2010 році і не виконав обіцянки«.загрузка...

Читайте також

Коментарі