Російським тюремним охоронцям хочуть дозволити бити ув'язнених

До Держдуми Росії внесений законопроект, що розширює право на застосування сили і спецзасобів до ув'язнених. Правозахисники вважають, що поправки узаконять будь-яке насильство над арештантами, повідомляє РБК.

Російський уряд вніс до Держдуми законопроект, що посилює порядок застосування сили і спецзасобів до ув'язнених. Кількість підстав для застосування насильства та спецзасобів запропоновані поправки збільшують удвічі. Використовувати їх дозволяється для припинення будь-яких порушень режиму утримання, блокування руху груп засуджених, а також «інших протиправних дій, що деорганізують діяльність» виправної установи або слідчого ізолятора. У новому проекті закону виключено слово «злісне» при описі опору і непокори співробітнику кримінально-виконавчої системи, що дає право на застосування сили.

Поправками також коригується те, що наглядач не несе відповідальність за шкоду, заподіяну спецзасобами або зброєю, застосованими «на підставах, що встановлені цим законом».

Замість вимоги про мінімальне заподіяння шкоди ув'язненим при застосуванні спеціальних засобів пропонується вписати в закон, що не допускається бити «палицею спеціально» по голові, шиї, ключичній області, живота, статевих органів, в область проекції серця, а також застосування водометів при температурі повітря нижче нуля градусів Цельсія.

Вводиться новий пункт в статтю, регулюючу застосування вогнепальної зброї - гарантії особистої безпеки озброєного працівника. У ньому говориться, що при спробі засудженого наблизитися до охоронця, скоротивши при цьому вказану ним відстань, чи доторкнутись до його зброї, співробітник має право застосувати вогнепальну зброю. Згідно з пояснювальною запискою авторів законопроекту, він підготовлений з метою реалізації Концепції розвитку кримінально-виконавчої системи Росії до 2020 року, затвердженої розпорядженням уряду від 14 жовтня 2010 року.

«Якщо поправки будуть прийняті, то тюремники отримають право застосовувати силу і спецзасоби не тільки в разі загрози втечі або нападу, а й за будь-яке порушення правил внутрішнього розпорядку. Буквально за те, що людина не привітався з наглядачем, його можна буде законно вдарити кийком», - вважає засновник соціальної мережі для ув'язнених Gulagu.net Володимир Осєчкін.

За словами правозахисника, потенційну загрозу несе розширення переліку спецзасобів у зазначених поправках, серед яких електрошокер. Крім можливого використання електрошокера для тортур, застосування цього приладу щодо людей із захворюваннями серця буде приводити до летальних випадків, вважає Осєчкін.

Також правозахисник зазначив, що співробітники колоній та ізоляторів, згідно з новими поправками, більше не повинні будуть доповідати про кожний випадок застосування спецзасобів прокурору. Тепер така необхідність залишиться тільки в разі загибелі ув'язненого, зазначає правозахисник. «Ці норми зведуть нанівець можливість залучити співробітника установи до кримінальної відповідальності за перевищення повноважень і створить атмосферу абсолютно безкарного насильства над в'язнями», - наполягає Осєчкін.

Рекомендуємо прочитати

Названы вызываемые употреблением водопроводной воды болезни

Британские и американские ученые установили, что употребление в пищу водопроводной воды связано с повышенным риском развития желудочно-кишечных инфекций....

Це може бути цікавим

24 августа несколько станций метро закроют на вход и выход

В связи с празднованием Дня независимости 24 августа в работу центральных станций метро будут внесены изменения....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Алеся – общий предок человекообразных

Эволюция предков человека более-менее изучена для последних 7 млн лет....