Закупівлі за рамковими угодами можуть врятувати медичні тендери від катастрофи - експерт

36% тендерів у сфері медицини були зірвані минулого року на місцевому рівні. Про це повідомив експерт Центру політичних студій та аналітики Гліб Канєвський в ході круглого столу «Медичні державні закупівлі: проблеми, пропозиції очікувані результати», що відбувся 26 травня у готелі «Київ».

«Результати шокують. Із 181 тендера визначенням переможця завершилися 115. Тобто, 66 закупівель або 36% зірвалися», - повідомив Гліб Канєвський.

Основними причинами зриву стали різке підвищення цін на ліки, бюрократичність процедур, корупція та непрофесійність комітетів конкурсних торгів.

Як показав моніторинг, який протягом вересня-грудня 2014 року здійснив Центр політичних студій та аналітики у Волинській, Запорізькій, Херсонській та Чернігівській областях, медичними установами не були закуплені ряд ліків для онкохворих пацієнтів, ліки для терапії, препарати для переливання крові та інше. В Чернігівській області зафіксований брак медикаментів для хворих на туберкульоз.

За словами Канєвського, для недопущення подібної ситуації в майбутньому необхідно підвищити рівень професійності комітетів конкурсних торгів, які проводять закупівлі.

«Для підвищення кваліфікаційного рівня учасників комітетів з конкурсних торгів експертами Центру був розроблений навчально-методичний посібник з проведення держзакупівель у сфері медицини, - додав Гліб Канєвський. - Вже скоро він буде надісланий у сотні медичних закладів по всій Україні. Очікується, що його використання підвищить ефективність закупівель ліків та обладнання для хворих».

За словами Олександра Шатковського, старшого експерта з питань державних закупівель Проекту ЄС, одним зі шляхів вирішення проблем у сфері держзакупівель може стати поширення практики рамкових закупівель. Ця нова для України, але давно знайома в Європі процедура, може значно збільшити результативність та ефективність державних закупівель. Про іншу інституційну новацію, яка допоможе зменшити корупційні ризик та зекономити кошти розповіла Кристина Гуцалова, співкоординатор проекту з проведення електронних державних закупівель ProZorro. «Нині через систему ProZorro оголошено більше 200 торгів на суму ₴188 млн. Зареєструвалось 55 організаторів, участь в торгах взяли 276 компаній. Ми підрахували, що за результатами завершенихтендерів, є 18% економії коштів – різниця між очікуваною сумою закупівлі та фінальною», - сказала Кристина Гуцалова.

Про урядовий курс на модернізацію закупівель повідомила начальник відділу аналізу державних закупівель Мінекономрозвитку Наталія Шимко. Електронні закупівлі будуть вводитися поступово, аби не шокувати замовників. Передбачається, що спочатку систему електронних закупівель запустять на рівні центральних органів влади. А згодом і на всіх інших. Також Наталія Шимко сповістила, що найближчі тижні уряд внесе до парламенту новий законопроект про закупівлі, який суттєво спростить участь бізнесу на тендерах.

«Реформа з реорганізації системи державних закупівель триває, а отже існують реальні шанси усунути проблеми тендерів у медичній сфері, - підсумував Гліб Канєвський. – Реальна боротьба з бюрократичними перешкодами, рамкові закупівлі та електронні торги можуть мінімізувати проблеми в постачанні ліків у регіонах».

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Антикоррупционер - депутат Виталий Куприй проговорился о своей зарубежной недвижимости - ТРК "КИЕВ"

Будучи гостем программы «Столица» на телеканале «Киев» и отвечая на вопрос слушателя в прямом эфире о готовности материально помогать украинской армии, Виталий Куприй огласил факты, которые идут в разрез с его официальной электронной декларацией....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Ученые нашли гусениц, которые едят полиэтиленовые пакеты

Ученые установили, что гусеницы большой восковой моли способны разлагать полиэтиленовые пакеты....