В Україні закінчуються ліки для хворих на СНІД

Антиретровірусних препаратів для хворих на СНІД в Україні вистачить до кінця червня. Про це на брифінгу у вівторок заявив заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Перегінець, повідомляє Укрінформ.

"Зусиллями фахівців регіональних центрів ВІЛ/СНІД, Міністерства охорони здоров'я, Центру по контролю за соціально небезпечними хворобами нам вдалося визначити, що ми гарантовано можемо забезпечити до кінця червня (термін поставки ліків для хворих на ВІЛ/СНІД за договором)  пацієнтів, які перебувають на лікуванні антиретровірусною терапією. Це дає нам можливість проводити переговори з постачальником "Вектор-фарма", щоб вони належним чином в зазначені договором терміни виконали свої зобов'язання", - сказав Перегінець.

Він нагадав, що Міністерство охорони здоров'я минулого року уклало договори з компанією-постачальником "Вектор-фарма" на поставку необхідних ліків і 23 грудня здійснило стовідсоткову передоплату. Але у зв'язку із значним коливанням курсу валют постачальник повідомив, що не може виконати договірні зобов'язання, і звернувся до Господарського суду Києва з позовом про збільшення ціни договору на 10 млн гривень - з 52 до 62 млн гривень.

За словами Перегінця, згідно з умовами договору строк поставок спливає у кінці червня, тобто і МОЗ, і постачальник знаходяться "у договірних рамках", але, враховуючи наявність позову і ризик зриву постачання ліків, МОЗ разом із Центром по контролю за соціально небезпечними хворобами перерозподілили наявні залишки медпрепаратів між регіонами.

"До кінця червня у нас є ресурси для того, щоб не було переривання лікування хворих на ВІЛ/СНІД", - запевнив Перегінець.

Директор державної установи "Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ" Наталія Нізова у свою чергу поінформувала, що станом на 25 травня з огляду на наявні залишки ліків у 13 регіонах немає жодного ризику переривання терапії для пацієнтів. Водночас у 12 регіонах, де знаходиться досить велика кількість пацієнтів, така загроза могла виникнути.

"Тому починаючи з квітня ми почали адекватно і поступово переводити пацієнтів, які отримують препарати першого ряду, недопоставлені сьогодні компанією "Вектор-фарма", на аналогічні схеми. В квітні-травня для забезпечення безперервності лікування було переведено 1015 пацієнтів. Наразі іде планова робота з регіонами, щоб забезпечити безперервність терапії і належну її якість ще у шести регіонах - там буде переведено на інші аналогічні схеми близько 4 тис. пацієнтів. Таким чином, ми загалом переводимо на інші схеми 5 тис. пацієнтів, що дозволяє нам у плановому порядку коригувати ситуацію", - запевнила Нізова.

Читайте також: Україна ще не вилікувала за кордоном жодного українця – Корчинська.

Рекомендуємо прочитати

Лия Ахеджакова о Борисе Немцове: Для меня эпоха веры и даже слабой надежды закончилась пулей, которую он получил в спину

Я не была знакома с Борисом Ефимовичем, но когда-то пересекались, мы здоровались, не более того....

Це може бути цікавим

Глядачів шокував вчинок Джамали на "Голосі країни"

“Що ви з нами зробили? Чому ви нас так довго мучили і не повертали нас? Ви робили все щоб ми не повернулись....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Как Кремль попал в тупик

Да, администрация Трампа, возможно, расширит пространство для маневра российской системе персонифицированной власти, но рано или поздно американцы начнут создавать Москве проблемы....