В Україні закінчуються ліки для хворих на СНІД

Антиретровірусних препаратів для хворих на СНІД в Україні вистачить до кінця червня. Про це на брифінгу у вівторок заявив заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Перегінець, повідомляє Укрінформ.

"Зусиллями фахівців регіональних центрів ВІЛ/СНІД, Міністерства охорони здоров'я, Центру по контролю за соціально небезпечними хворобами нам вдалося визначити, що ми гарантовано можемо забезпечити до кінця червня (термін поставки ліків для хворих на ВІЛ/СНІД за договором)  пацієнтів, які перебувають на лікуванні антиретровірусною терапією. Це дає нам можливість проводити переговори з постачальником "Вектор-фарма", щоб вони належним чином в зазначені договором терміни виконали свої зобов'язання", - сказав Перегінець.

Він нагадав, що Міністерство охорони здоров'я минулого року уклало договори з компанією-постачальником "Вектор-фарма" на поставку необхідних ліків і 23 грудня здійснило стовідсоткову передоплату. Але у зв'язку із значним коливанням курсу валют постачальник повідомив, що не може виконати договірні зобов'язання, і звернувся до Господарського суду Києва з позовом про збільшення ціни договору на 10 млн гривень - з 52 до 62 млн гривень.

За словами Перегінця, згідно з умовами договору строк поставок спливає у кінці червня, тобто і МОЗ, і постачальник знаходяться "у договірних рамках", але, враховуючи наявність позову і ризик зриву постачання ліків, МОЗ разом із Центром по контролю за соціально небезпечними хворобами перерозподілили наявні залишки медпрепаратів між регіонами.

"До кінця червня у нас є ресурси для того, щоб не було переривання лікування хворих на ВІЛ/СНІД", - запевнив Перегінець.

Директор державної установи "Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ" Наталія Нізова у свою чергу поінформувала, що станом на 25 травня з огляду на наявні залишки ліків у 13 регіонах немає жодного ризику переривання терапії для пацієнтів. Водночас у 12 регіонах, де знаходиться досить велика кількість пацієнтів, така загроза могла виникнути.

"Тому починаючи з квітня ми почали адекватно і поступово переводити пацієнтів, які отримують препарати першого ряду, недопоставлені сьогодні компанією "Вектор-фарма", на аналогічні схеми. В квітні-травня для забезпечення безперервності лікування було переведено 1015 пацієнтів. Наразі іде планова робота з регіонами, щоб забезпечити безперервність терапії і належну її якість ще у шести регіонах - там буде переведено на інші аналогічні схеми близько 4 тис. пацієнтів. Таким чином, ми загалом переводимо на інші схеми 5 тис. пацієнтів, що дозволяє нам у плановому порядку коригувати ситуацію", - запевнила Нізова.

Читайте також: Україна ще не вилікувала за кордоном жодного українця – Корчинська.

Рекомендуємо прочитати

Столичні депутати підтримали проект "Київ без бар'єрів"

Київрада проголосувала за проект рішення Про розробку Міської комплексної цільової програми "Київ без бар'єрів"....

Це може бути цікавим

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Аваков рассказал, сколько самоубийств происходит среди ветеранов АТО

Почти 500 самоубийств было зафиксировано среди участников антитеррористической операции после возвращения из зоны АТО с начала российской агрессии....