Голосування за кандидатів у Раду громадського контролю при антикорупційному бюро провалюється - спостерігачі

Transparency International Україна не визнаватиме результатів онлайн голосування за претендентів у Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро на сайті  http://www.nabu.gov.ua через можливість «накрутки» голосів різними способами. Відповідне звернення направлено до Національного антикорупційного бюро України.

Сьогодні протягом дня на сайті Національного антикорупційного бюро триває голосування за кандидатів у Раду громадського контролю. TI Україна висунула трьох своїх кандидатів – виконавчого директора TI Україна Олексія Хмару як борця зі схемами, голову правління TI Україна Андрія Марусова як борця зі схемами і голову правління фонду «Пацієнти України» Дмитра Шерембея.

Незважаючи не те, пройдуть кандидати організації у Раду чи ні, TI Україна змушена визнати провальність голосування. Система онлайн-голосування на сайті Бюро не захищена від «накрутки» голосів, тобто кожна людина зі свого комп’ютера може проголосувати за будь-якого кандидата нескінченну кількість разів. Для цього не треба володіти навичками хакера: достатньо просто натиснути кнопку «назад» і проголосувати за обраного кандидата ще раз. Окрім цього, можна голосувати кожний раз з іншого інтернет-браузера або очистити історію браузера і знову голосувати. Нескінченну кількість разів можна проголосувати, використовуючи «анонімайзер» - сайт для приховування IP-адреси користувача.

«Причиною провалу голосування могло стати або недбальство розробників сторінки, або це був спланований зрив виборів. У будь-якому разі, результати такого голосування неможливо назвати чесними і справедливими», - вважає Олексій Хмара.

«Рада, яка буде сформована внаслідок такого «голосування», не матиме суспільної підтримки. Без суспільної легітимності існування Ради втрачає сенс. Продовження участі кандидатів у таких виборах означає згоду з фальсифікацією виборів Ради. Тому я знімаю свою кандидатуру і закликаю всіх кандидатів зняти свої кандидатури. Слід вимагати від керівництва Бюро організації нового голосування, що буде максимально захищене від маніпуляцій і фальсифікацій», - заявляє у свою чергу Андрій Марусов.

TI Україна сподівається, що Національне антикорупційне Бюро проведе переголосування за кандидатів у Раду громадського контролю на новій платформі, захищеній від «накрутки» голосів. Користувачам мають бути видні проміжні результати голосування і кількість відданих голосів за кожного кандидата. Тільки чесним переголосуванням Бюро продемонструє своє прагнення боротися з корупцією.

Сьогодні, 26 травня, о 16.00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-конференція всіх кандидатів у Раду громадського контролю, які вважають результати онлайн-голосування сфальшованими. На заході кандидати від TI Україна офіційно заявлять про зняття своїх кандидатур з перегонів.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Двоє студентів отруїлися спайсами: один помер

Про смерть студента стало відомо сьогодні вночі, близько 2:00, повідомляє відділ комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області....