Голосування за кандидатів у Раду громадського контролю при антикорупційному бюро провалюється - спостерігачі

Transparency International Україна не визнаватиме результатів онлайн голосування за претендентів у Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро на сайті  http://www.nabu.gov.ua через можливість «накрутки» голосів різними способами. Відповідне звернення направлено до Національного антикорупційного бюро України.

Сьогодні протягом дня на сайті Національного антикорупційного бюро триває голосування за кандидатів у Раду громадського контролю. TI Україна висунула трьох своїх кандидатів – виконавчого директора TI Україна Олексія Хмару як борця зі схемами, голову правління TI Україна Андрія Марусова як борця зі схемами і голову правління фонду «Пацієнти України» Дмитра Шерембея.

Незважаючи не те, пройдуть кандидати організації у Раду чи ні, TI Україна змушена визнати провальність голосування. Система онлайн-голосування на сайті Бюро не захищена від «накрутки» голосів, тобто кожна людина зі свого комп’ютера може проголосувати за будь-якого кандидата нескінченну кількість разів. Для цього не треба володіти навичками хакера: достатньо просто натиснути кнопку «назад» і проголосувати за обраного кандидата ще раз. Окрім цього, можна голосувати кожний раз з іншого інтернет-браузера або очистити історію браузера і знову голосувати. Нескінченну кількість разів можна проголосувати, використовуючи «анонімайзер» - сайт для приховування IP-адреси користувача.

«Причиною провалу голосування могло стати або недбальство розробників сторінки, або це був спланований зрив виборів. У будь-якому разі, результати такого голосування неможливо назвати чесними і справедливими», - вважає Олексій Хмара.

«Рада, яка буде сформована внаслідок такого «голосування», не матиме суспільної підтримки. Без суспільної легітимності існування Ради втрачає сенс. Продовження участі кандидатів у таких виборах означає згоду з фальсифікацією виборів Ради. Тому я знімаю свою кандидатуру і закликаю всіх кандидатів зняти свої кандидатури. Слід вимагати від керівництва Бюро організації нового голосування, що буде максимально захищене від маніпуляцій і фальсифікацій», - заявляє у свою чергу Андрій Марусов.

TI Україна сподівається, що Національне антикорупційне Бюро проведе переголосування за кандидатів у Раду громадського контролю на новій платформі, захищеній від «накрутки» голосів. Користувачам мають бути видні проміжні результати голосування і кількість відданих голосів за кожного кандидата. Тільки чесним переголосуванням Бюро продемонструє своє прагнення боротися з корупцією.

Сьогодні, 26 травня, о 16.00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-конференція всіх кандидатів у Раду громадського контролю, які вважають результати онлайн-голосування сфальшованими. На заході кандидати від TI Україна офіційно заявлять про зняття своїх кандидатур з перегонів.

Рекомендуємо прочитати

Вятрович рассказал, чем хочет заменить Арку дружбы народов в Киеве

Украинский институт национальной памяти выступает за создание в Киеве на месте Арки дружбы народов национального пантеона украинцев....

Це може бути цікавим

У Києві перевищено рівень забруднення повітря

У деяких районах столиці рівень забруднення повітря у багато разів перевищує гранично допустиму концентрацію....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Ученые выяснили, за что фанаты любят «Игру престолов» больше всего

Исследователи не прекращают подводить все новые итоги относительно феноменально популярного сериала «Игра престолов» и его зрителей....