У Варшаві з’явиться вулиця Героїв Майдану

Польські активісти, політики та громадські діячі збирають підписи під петицією про перейменування однієї з вулиць Варшави на Героїв Майдану –про це повідомляє Фундація «Відкритий Діалог», представники якої виступили одними з ініціаторів акції.

Оскільки багато подій, пов’язаних з Україною, починалися або закінчувалися біля пам’ятника та скверу Тараса Шевченка, іменем Героїв Майдану пропонують назвати відрізок вулиці Спацерової, яка знаходиться неподалік.

На користь перейменування саме цієї вулиці свідчить її розташування на найбільш «українській» ділянці міської інфраструктури, поблизу скверу ім..Т.Шевченка. а також те, що там немає жодних помешкань чи установ.

У четвер, 21 травня на розі вулиць Спацерової й Кльонової відбувся брифінг та збір підписів. Зараз підтримку ініціативи жителі міста та всі бажаючі можуть висловити в центрі Український Світ.

"Найменування вулиць Варшави іменем битв, що відбувалися в сусідніх державах в ім’я загальних цінностей, описаних зокрема в польській конституції, є давньою традицією. Про це свідчить зокрема кільце ім. Угорського Повстання 1956 року в районі Урсинів. Київський Майдан же, як головний символ героїзму та боротьби за європейські ідеали, заслуговує на відзначення у Варшаві, тим більше, що Київ і Варшава – міста побратими, а польська столиця вже понад рік є центром солідарності та допомоги польської громади українцям й Україні", – зазначив Бартош Крамек, голова правління Фундації Відкритий Діалог та один із ініціаторів акції.

Звернення щодо перейменування вулиці, яке буде направлене до місцевої влади, вже підписали активісти, політики, вчені та звичайні жителі міста.

Рекомендуємо прочитати

Россия пытается искусственно создать "наплыв туристов" в аннексированный Крым

В аннексированном Крыму оккупанты создают искусственные очереди перед контрольными пунктами, чтобы создать картинку для российских СМИ....

Це може бути цікавим

Назван способ прожить на семь лет дольше

Американские и немецкие ученые показали, что люди, которые не курят и не страдают ожирением, а также умеренно употребляют алкоголь, в среднем живут на семь лет доль....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Siemens полностью прекратит поставки оборудования компаниям из РФ

Siemens прекратит поставки оборудования для производства электроэнергии по госзаказам в России....