У Варшаві з’явиться вулиця Героїв Майдану

Польські активісти, політики та громадські діячі збирають підписи під петицією про перейменування однієї з вулиць Варшави на Героїв Майдану –про це повідомляє Фундація «Відкритий Діалог», представники якої виступили одними з ініціаторів акції.

Оскільки багато подій, пов’язаних з Україною, починалися або закінчувалися біля пам’ятника та скверу Тараса Шевченка, іменем Героїв Майдану пропонують назвати відрізок вулиці Спацерової, яка знаходиться неподалік.

На користь перейменування саме цієї вулиці свідчить її розташування на найбільш «українській» ділянці міської інфраструктури, поблизу скверу ім..Т.Шевченка. а також те, що там немає жодних помешкань чи установ.

У четвер, 21 травня на розі вулиць Спацерової й Кльонової відбувся брифінг та збір підписів. Зараз підтримку ініціативи жителі міста та всі бажаючі можуть висловити в центрі Український Світ.

"Найменування вулиць Варшави іменем битв, що відбувалися в сусідніх державах в ім’я загальних цінностей, описаних зокрема в польській конституції, є давньою традицією. Про це свідчить зокрема кільце ім. Угорського Повстання 1956 року в районі Урсинів. Київський Майдан же, як головний символ героїзму та боротьби за європейські ідеали, заслуговує на відзначення у Варшаві, тим більше, що Київ і Варшава – міста побратими, а польська столиця вже понад рік є центром солідарності та допомоги польської громади українцям й Україні", – зазначив Бартош Крамек, голова правління Фундації Відкритий Діалог та один із ініціаторів акції.

Звернення щодо перейменування вулиці, яке буде направлене до місцевої влади, вже підписали активісти, політики, вчені та звичайні жителі міста.

Рекомендуємо прочитати

Український депутат звинуватив Саакашвілі у вбивствах і згвалтуваннях

Український депутат Олег Ляшко звинуватив Міхеїла Саакашвілі у вбивствах і згвалтуваннях....

Це може бути цікавим

На Гидропарке нашли тайник с боеприпасами

Сотрудники СБУ обнаружили на территории Гидропарка огромный арсенал: тайник был обустроен в кустах в пешеходной зоне, где ежедневно гуляли десятки людей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Под Киевом на территории детсада обнаружили змею

В субботу утром в селе Кожуховка Киевской области произошло необычное ЧП....