Громадські активісти розкритикували владу за порушення люстраційного закону «Про очищення влади»

Рівно рік тому українці обрали нового Президента, для якого, на жаль, очищення влади так і не стало пріоритетом.

В цьому переконані активісти Громадського люстраційного комітету.

 - Попри вимогу суспільства, Петро Порошенко не просто не сприяв люстрації, він сам грубо порушує Закон «Про очищення влади». Зокрема, досі на посаді залишається Голова Кіровоградської ОДА Сергій ‪#‎Кузьменко‬, який мав бути звільнений ще в жовтні 2014 року. Про те, що відповідальність за це порушення Закону лежить на Главі держави, свідчить відповідь від Адміністрації Президента, в якій прямо вказується, що цей посадовець підпадає під критерії Закону і що відповідні документи про його звільнення були підготовлені багато місяців тому, бракує лише підпису Президента. А в лютому на посаду заступника Глави ‪#‎АП‬ було призначено Олексія ‪#‎Дніпров‬'а — «недолюстрованого» колишнього заступника міністра освіти і науки, який раніше був помічений в численних корупційних скандалах. Чому Президент порушує Закони України? - відзначили вони.

Читайте також: Нардеп розповіла від чого залежить люстрація

Бракує слів і за втрачений після Революції Гідності рік, протягом якого призначений Президентом Генпрокурор Віталій ‪#‎Ярема‬ не тільки не розслідував злочини проти активістів Євромайдану, але й відверто їх затягував. Те саме стосується і нинішнього Генпрокурора ‪#‎Шокін‬'а, який попри популістичні заяви одразу після свого призначення так і не спромігся довести до суду жодну справу.

Але найголовніше, що суддівська система у своєму русі в напрямку європейського рівня так і не зрушила з мертвої точки. Кілька місяців тому Президент України Петро Порошенко обіцяв, що до відповідальності будуть притягнуті «судді, які протягом останнього року покривали підозрюваних у причетності до розправи над Майданом». Проте перш ніж говорити про суддів, які покривали підозрюваних, необхідно притягнути до відповідальності хоча б тих суддів, які виносили неправомірні рішення щодо учасників Євро- та Автомайдану. Натомість фракція ‪#‎БПП‬ майже в повному складі голосує за призначення безстроково суддів, серед яких є ті, хто приймав протиправні рішення проти активістів.

Читайте також: Найпопулярніші запити в Google від українців: що таке люстрація і як мити кота

Рекомендуємо прочитати

Субсидии украинцам будут считать по-новому

Правительство внесло изменения в программу жилищных субсидий....

Це може бути цікавим

Ученые выяснили, почему пожилые люди боятся социальных сетей

Пожилые люди редко заводят учетные записи в Facebook и других социальных сетях и крайне редко сами пишут из-за боязни, что незнакомые люди могут начать шпионить за ними....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

ДТП с президентом Карпат: суд арестовал охранника

Суд Львова арестовал на два месяца без права залога охранника совладельца телеканала ZIK и почетного президента футбольного клуба Карпаты Петра Дыминского – Андре....