Жінки-миротворці перетнули кордон між північною й південною Кореями

Група з 30 жінок із 15 країн світу на чолі з відомою американською феміністкою Глорією Стейн та лауреатами Нобелівської премії миру – ірландкою Мейрід Магуайр та ліберійською активісткою Леймою Гбові перейшли у неділю контрольно-пропускний пункт в корейській індустріальній зоні Кесон. Метою акції жінки – учасниці міжнародного маршу назвали підтримку об'єднання двох Корей. Свою ходу вони назвали «тріумфом», і присвятили 70-й річниці поділу Корейського півострова, передає Радіо Свобода.

«Ви можете мати людські права в умовах нормальної ситуації, але не коли країна у стані війни», – сказала нобелівська лауреат Мейрід Магуайр до людей у Кесоні. На її думку, потрібна передусім політична воля для того, щоб корейці жили в одній країні.

Групі жінок-миротворців відмовили в переході, але дозволили проїхати автобусом з півночі на південь Кореї через буферну зону, яка щільно охороняється.

У червні 1950 року почався конфлікт, який призвів до поділу Кореї на дві незалежні держави. Війна тривала 3 роки й закінчилась підписанням договору про перемир'я, який закріплював створення так званої демілітаризованої зони на кордоні цих країн. Нині ця зона між Північною і Південною Кореєю розтягнулася на понад 250 кілометрів. Після 1953-го року розділеними по обидві сторони демілітаризованої зони опинилися мільйони корейців.

Нещодавно влада Північної Кореї раптово відмовила генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну у відвідинах промислової зони Кесон, де він мав зустрітися з керівництвом і робітниками тамтешніх підприємств. Індустріальну зону Кесон спільно використовують з промисловою метою і Північна, і Південна Корея.

Рекомендуємо прочитати

Савченко назвала адресата неприличного жеста на заседании Рады

Депутат Верховной Рады Надежда Савченко заявила, что показанный ею на заседании парламента неприличный жест был адресован премьер-министру страны Владимиру Грой....

Це може бути цікавим

Редактору "Страна.ua" избрали меру пресечения

Шевченковский районный суд Киева избрал главному редактору издания "Страна....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Tesla намерена запустить собственный музыкальный сервис

Компания Tesla, занимающаяся производством электромобилей и систем хранения электрической энергии, намерена в скором времени опробовать новое направление бизнеса....