Жінки-миротворці перетнули кордон між північною й південною Кореями

Група з 30 жінок із 15 країн світу на чолі з відомою американською феміністкою Глорією Стейн та лауреатами Нобелівської премії миру – ірландкою Мейрід Магуайр та ліберійською активісткою Леймою Гбові перейшли у неділю контрольно-пропускний пункт в корейській індустріальній зоні Кесон. Метою акції жінки – учасниці міжнародного маршу назвали підтримку об'єднання двох Корей. Свою ходу вони назвали «тріумфом», і присвятили 70-й річниці поділу Корейського півострова, передає Радіо Свобода.

«Ви можете мати людські права в умовах нормальної ситуації, але не коли країна у стані війни», – сказала нобелівська лауреат Мейрід Магуайр до людей у Кесоні. На її думку, потрібна передусім політична воля для того, щоб корейці жили в одній країні.

Групі жінок-миротворців відмовили в переході, але дозволили проїхати автобусом з півночі на південь Кореї через буферну зону, яка щільно охороняється.

У червні 1950 року почався конфлікт, який призвів до поділу Кореї на дві незалежні держави. Війна тривала 3 роки й закінчилась підписанням договору про перемир'я, який закріплював створення так званої демілітаризованої зони на кордоні цих країн. Нині ця зона між Північною і Південною Кореєю розтягнулася на понад 250 кілометрів. Після 1953-го року розділеними по обидві сторони демілітаризованої зони опинилися мільйони корейців.

Нещодавно влада Північної Кореї раптово відмовила генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну у відвідинах промислової зони Кесон, де він мав зустрітися з керівництвом і робітниками тамтешніх підприємств. Індустріальну зону Кесон спільно використовують з промисловою метою і Північна, і Південна Корея.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Антикоррупционер - депутат Виталий Куприй проговорился о своей зарубежной недвижимости - ТРК "КИЕВ"

Будучи гостем программы «Столица» на телеканале «Киев» и отвечая на вопрос слушателя в прямом эфире о готовности материально помогать украинской армии, Виталий Куприй огласил факты, которые идут в разрез с его официальной электронной декларацией....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Полицейские задержали мужчину, жестоко убившего таксиста

Злоумышленники убили водителя львовского такси, а задержали их при попытке очередной расправы....