Розенко розповів, що треба робити з пенсіями

До Верховної Ради України внесена комплексна реформа пенсійного забезпечення. Про це нагадав під час виступу з трибуни парламенту під час «Години запитань до уряду» Міністр соціальної політики Павло Розенко, передає прес-служба Мінсоцполітики.

Підставою для розробки урядом відповідного пакету із чотирьох законопроектів міністр назвав незадовільний рівень життя громадян. «Солідарна пенсійна система на сьогодні фактично вичерпала свій потенціал, - зазначив він. – Річні видатки Пенсійного фонду сягають 250 млрд. грн. при доходах у 170 млрд. грн. Лише завдяки тому, що державний бюджет України щороку виділяє 80 млрд. грн. на покриття цього розриву, нам вдається виплачувати своєчасно і в повному обсязі всі пенсійні виплати, хоч і в тих мізерних сумах, які сьогодні є».

«Але внаслідок катастрофічної ситуації в Пенсійному фонді України говорити про істотне зростання пенсійних виплат, істотне зростання якості життя наших пенсіонерів неможливо», - продовжив Розенко.

«У цій ситуації, - заявив міністр, – влада продемонструвала, що має бачення європейського шляху розвитку пенсійної системи України. Ми пропонуємо запровадити трирівневу систему пенсійного забезпечення, яка успішно діє у всіх цивілізованих країнах світу і дає змогу виплачувати пенсії з кількох джерел та підвищити якість життя громадян».

«Запропоновані урядом законопроекти спрямовані на виконання коаліційної угоди, - нагадав народним депутатам міністр соцполітики. – Саме в угоді про засади створення коаліції зафіксовано пункти про запровадження накопичувальної системи і розвиток недержавних пенсійних фондів».

Учергове нагадавши народним депутатам про основні положення розроблених Міністерством соціальної політики за участі експертного середовища законодавчих ініціатив, Павло Розенко наголосив: «Уряд жорстко стоїть на тому, що з 1 січня 2016 року призначення пенсій має базуватися на єдиних принципах для всіх – прокурорів, народних депутатів, міністрів, суддів».

Окремо міністр зупинився на питанні забезпечення державних гарантій і контролю за збереженням коштів, які консолідуватимуться в накопичувальній пенсійній системі. «Гарантія держави є стовідсотковою», - акцентував Павло Розенко.

Насамкінець очільник Мінсоцполітики звернувся до депутатського корпусу з проханням підтримати реформаторські ініціативи уряду.

«У нас є тиждень на те, щоб узгодити існуючі проблемні питання і на початку червня проголосувати «за» пенсійну реформу, - заявив Павло Розенко. – Ми зобов’язані дати потужний сигнал, що ця Рада здатна проводити реформи, відповісти критикам, які заявляють, що коаліції немає».

Міністр ще раз підтвердив свою готовність працювати з депутатським корпусом для того, щоб зробити реальний крок до покращення життя громадян.

Рекомендуємо прочитати

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

Це може бути цікавим

Убийство украинки в Польше: задержаны двое подозреваемых

В причастности к жестокому убийству украинки, тело которой нашли в пруду на территории Польши, полиция подозревает троих граждан Украины....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В БПП предложили отменить пенсии украинцам

Отменив пенсии в Украине, появится возможность больше зарабатывать, и дети смогут сами позаботиться о своих родителях....