Депутати коаліції та екс-регіонали лобіюють "рабський" Трудовий кодекс - експерт

20 травня 2015 року до Верховної Ради внесено доопрацьований проект Трудового кодексу України (№1658). Тепер його авторами виступають Михайло Папієв ("Опозиційний Блок"), Людмила Денісова ("Народний фронт"), Володимир Гройсман ("БПП").

Він залишається небезпечним для працівників та профспілок. Не дивлячись на зміну нумерації статей, збережено усі норми, які зазнали гострої критики.

Про це Соцпорталу повідомив активіст соціалістичного об'єднання "Ліва опозиція" Віталій Дудін.

За його словами, роботодавець зможе безоплатно покладати на працівника „додаткові обов’язки”, коли йому здаватиметься, що „повна зайнятість працівника” не забезпечена (стаття 37). Вводиться контроль за працівниками за допомогою техзасобів, включаючи відеонагляд та перегляд електронної пошти (стаття 30).

Про наступне звільнення у зв’язку із скороченням суб’єкт малого підприємництва (до 50 осіб) попереджатиме не за два місяці, а лише за один місяць (стаття 88). При укладенні тимчасових трудових договорів строком до двох місяців про скорочення попереджатимуть за один тиждень (стаття 61).

Згода профспілки не потребується, якщо формально працівника звільняють за такими підставами: систематичне невиконання трудових обов’язків; прогул; поява на роботі в нетверезому стані; грубе порушення правил з охорони праці (стаття 111).

Збережено і норму про те, що працівник буде зобов'язаний відпрацьовувати у роботодавця певний строк, якщо він пройшов підвищення кваліфікації за рахунок власника (стаття 327 проекту).

"Характерно, що сьогодні, як і в 2008 році, коли приймався за основу один з варіантів "рабського кодексу", різні олігархічні фракції об'єднались проти трудящих. Незалежні профспілки і соціальні активісти не допустили, щоб цей документ став законом тоді і не допустять зараз", - резюмував Віталій Дудін.

Рекомендуємо прочитати

У поліції розкрили подробиці ранкового вибуху автомобіля

У прес-службі столичної поліції розповіли про подробиці вибуху в Солом'янському райноні Києва....

Це може бути цікавим

Чем грозит Украине бездействие в вопросах социальной политики

Для Украины стратегическая цель всех пакетов помощи выходит далеко за рамки макроэкономической стабилизации....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

П'яний військовий застрелив товариша

На Херсонщині до 12 років ув’язнення засудили військового, який вбив свого товариша....