Депутати коаліції та екс-регіонали лобіюють "рабський" Трудовий кодекс - експерт

20 травня 2015 року до Верховної Ради внесено доопрацьований проект Трудового кодексу України (№1658). Тепер його авторами виступають Михайло Папієв ("Опозиційний Блок"), Людмила Денісова ("Народний фронт"), Володимир Гройсман ("БПП").

Він залишається небезпечним для працівників та профспілок. Не дивлячись на зміну нумерації статей, збережено усі норми, які зазнали гострої критики.

Про це Соцпорталу повідомив активіст соціалістичного об'єднання "Ліва опозиція" Віталій Дудін.

За його словами, роботодавець зможе безоплатно покладати на працівника „додаткові обов’язки”, коли йому здаватиметься, що „повна зайнятість працівника” не забезпечена (стаття 37). Вводиться контроль за працівниками за допомогою техзасобів, включаючи відеонагляд та перегляд електронної пошти (стаття 30).

Про наступне звільнення у зв’язку із скороченням суб’єкт малого підприємництва (до 50 осіб) попереджатиме не за два місяці, а лише за один місяць (стаття 88). При укладенні тимчасових трудових договорів строком до двох місяців про скорочення попереджатимуть за один тиждень (стаття 61).

Згода профспілки не потребується, якщо формально працівника звільняють за такими підставами: систематичне невиконання трудових обов’язків; прогул; поява на роботі в нетверезому стані; грубе порушення правил з охорони праці (стаття 111).

Збережено і норму про те, що працівник буде зобов'язаний відпрацьовувати у роботодавця певний строк, якщо він пройшов підвищення кваліфікації за рахунок власника (стаття 327 проекту).

"Характерно, що сьогодні, як і в 2008 році, коли приймався за основу один з варіантів "рабського кодексу", різні олігархічні фракції об'єднались проти трудящих. Незалежні профспілки і соціальні активісти не допустили, щоб цей документ став законом тоді і не допустять зараз", - резюмував Віталій Дудін.

Рекомендуємо прочитати

Опубликовано видео убийства экс-депутата Госдумы Дениса Вороненкова

23 марта, около полудня в центре Киева неизвестный расстрелял экс-депутата Госдумы РФ Дениса Вороненкова, который получил украинское гражданство....

Це може бути цікавим

В Киеве горе-мать бросила младенцев на улице

Сегодня, 23 марта, столичные полицейские задержали в 20-летнюю Ирину из Ровенской области, которая прошлой ночью бросила коляску с дочерьми в одном из дворов у метро "Политехнический институт"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Вбивство Вороненкова: версії та висновки

Вороненкова було застрелено на виході з Premier Palace з пістолета ТТ....