Депутати коаліції та екс-регіонали лобіюють "рабський" Трудовий кодекс - експерт

20 травня 2015 року до Верховної Ради внесено доопрацьований проект Трудового кодексу України (№1658). Тепер його авторами виступають Михайло Папієв ("Опозиційний Блок"), Людмила Денісова ("Народний фронт"), Володимир Гройсман ("БПП").

Він залишається небезпечним для працівників та профспілок. Не дивлячись на зміну нумерації статей, збережено усі норми, які зазнали гострої критики.

Про це Соцпорталу повідомив активіст соціалістичного об'єднання "Ліва опозиція" Віталій Дудін.

За його словами, роботодавець зможе безоплатно покладати на працівника „додаткові обов’язки”, коли йому здаватиметься, що „повна зайнятість працівника” не забезпечена (стаття 37). Вводиться контроль за працівниками за допомогою техзасобів, включаючи відеонагляд та перегляд електронної пошти (стаття 30).

Про наступне звільнення у зв’язку із скороченням суб’єкт малого підприємництва (до 50 осіб) попереджатиме не за два місяці, а лише за один місяць (стаття 88). При укладенні тимчасових трудових договорів строком до двох місяців про скорочення попереджатимуть за один тиждень (стаття 61).

Згода профспілки не потребується, якщо формально працівника звільняють за такими підставами: систематичне невиконання трудових обов’язків; прогул; поява на роботі в нетверезому стані; грубе порушення правил з охорони праці (стаття 111).

Збережено і норму про те, що працівник буде зобов'язаний відпрацьовувати у роботодавця певний строк, якщо він пройшов підвищення кваліфікації за рахунок власника (стаття 327 проекту).

"Характерно, що сьогодні, як і в 2008 році, коли приймався за основу один з варіантів "рабського кодексу", різні олігархічні фракції об'єднались проти трудящих. Незалежні профспілки і соціальні активісти не допустили, щоб цей документ став законом тоді і не допустять зараз", - резюмував Віталій Дудін.

Рекомендуємо прочитати

Возле НСК "Олимпийский" приостановят продажу алкоголя и сигарет

Печерская РГА рекомендует ограничить продажу спиртного и сигарет в радиусе 1 километра от НСК "Олимпийский"....

Це може бути цікавим

Кравчук: Росії скоро буде не до Криму

Росії скоро буде не до Криму....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....