Аваков розповів про вчорашнє знешкодження одеського терориста

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков написав у Facebook про подробиці вчорашньої міліцейської операції проти одеського терориста, що захопив двох жінок у заручники. За словами міністра, деякі ЗМІ подали інформацію з невеликими викривленнями, тому він хоче інформувати суспільство «без купюр».

Вчора о 14.30 в Одесі по вул. Пантелеймонівській, 25 в аптеку «Доброго Дня» зайшов чоловік. Погрожуючи пістолетом і вибуховим пристроєм, він захопив у заручники двох молодих дівчат, співробітниць аптеки.

На місце подій прибули чергові наряди міліції та оперативна група на чолі з начальником кримінальної міліції області полковником Головіним. Оцінивши загрозу і можливі наслідки, полковник прийняв рішення на оточення периметра події та евакуацію людей. Був введений план «Грім» і на місце прибув спецназ міліції.

Головін, погодивши план з прибулим на місце генералом Іваном Катеренчуком, приступив до переговорів з терористом. Йому вдалося умовити останнього відпустити дівчат-заручниць взамін на себе.

О 15.20 було проведено обмін співробітників аптеки на полковника міліції Головіна.

По ходу переговорів, терорист (як пізніше з'ясувалося - житель Одеси Тихомиров Б.Б. 1965 р.н.), висунув наступні вимоги:

  1. Вилікувати його хвору матір.
  2. Викликати для інтерв'ю журналістів центральних телеканалів.
  3. Змінити конституційний лад в Україні і приєднати Одеську область до Росії.

У разі невиконання його умов, він обіцяв привести в дію саморобний вибуховий пристрій - вбити себе і заручників.

Спортивну сумку з коробками, з яких тягнулися дроти до пускового пристрою-запальника з кнопкою, терорист тримав на підлозі між ніг. Підривник тримав у руці.

Начальником міліції області генералом Катеренчуком була розроблена і проведена оперативна комбінація.

Два спецназівця були переодягнені і перетворені в «журналістів» центральних каналів. Увійшли до приміщення. І на п'ятій хвилині інтерв'ю, вибравши момент, вибили детонатор з рук терориста, разом з полковником Головіним скрутили і обеззброїли його.

О 16.05 операція була завершена. Ніхто не постраждав.

В 16.07 оперативний план «Грім» був скасований. Місто знову продовжило жити звичайним порядком.

Рекомендуємо прочитати

Радник Президента: Кремль домагається хаосу в світі

США, які знову приміряють роль реального лідера вільного світу, на даний момент опиняються перед цим глобальним викликом, оскільки просто назвати ім'я нового "воро....

Це може бути цікавим

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Відому мережу звинуватили в невиконанні умов гарантії

Мережа магазинів побутової техніки “Фокстрот” відмовилась надавати клієнтові телевізор на час, поки його власний, придбаний близько одного року тому, ремонтують....