Експерт Світового банку консультуватиме Державну регуляторну службу України

Консультант Світового банку для урядів та міжнародних організацій з питань регуляторної політики, державного управління і боротьби з корупцією Андрій Паляниця допомагатиме Державній регуляторній службі України налагоджувати роботу з пріоритетних напрямків регуляторної політики.

Андрій Паляниця має досвід роботи у 24 країнах Європи, Азії та Африки. Раніше в Україні він займався питаннями регуляторної політики, розробки та впровадження спрощеної системи оподаткування, керував пороговою програмою «Виклики тисячоліття» уряду США.

Першочергово, у рамках співпраці з експертом, планується впорядкування двох напрямків регуляторної політики, які вже обговорили на робочій зустрічі, що відбулася 18 травня, Андрій Паляниця та Голова ДРСУ Ксенія Ляпіна.

«По-перше, це активна робота у напрямку впровадження методології аналізу регуляторного впливу. Потрібно відзначити, що як раніше, так і зараз, органи державної влади не вираховують результативність регуляторного впливу. Вони не можуть правильно порахувати не тільки затрати і доходи держави, а й затрати бізнесу на виконання державних регуляцій, що створює велику проблему. Доказувати потрібність чи непотрібність регулювання потрібно виходячи з вартості його виконання. Якщо таке регулювання коштує дорого, а суспільної користі не несе, то воно не має права на існування. Методологія аналізу регуляторного впливу - точний інструмент, який дає можливість встановити причини та наслідки ускладнення регуляторного середовища.

Андрій Паляниця запропонував проект спрощеної та доступної «середньому чиновнику» методології, який випробуваний на пострадянському просторі, зокрема у Казахстані.

Наше завдання - адаптувати цю методологію до українського законодавства та навчити чиновників користуватись нею.

По-друге, планується робота щодо аналізу груп ризику на проведення перевірок. В Україні діє мораторій на перевірки, але кількість скарг підприємців на тиск з боку державних органів не зменшується. Державні органи звітують про скорочення кількості перевірок, а бізнес продовжує скаржитись на тиск. Щоб зробити систему перевірок прозорою, як в Польщі чи в Німеччині, США чи Грузії, коли бізнес, який не порушує закони, роками не бачить контролерів, потрібно правильно сформувати групи ризику. Тоді перевірки фокусуватимуться тільки на групах ризику. Тобто перевірок стане значно менше, але вони будуть ефективними», - зазначила Голова регуляторної служби України Ксенія Ляпіна на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

Рекомендуємо прочитати

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....

Це може бути цікавим

ПАСЕ выступила с жесткими требованиями к России

Европейские парламентарии требуют, чтобы Россия выполнила предписания суда ООН, касающиеся разрешения работы Меджлиса крымскотатарского народа и прекращения ущемления украинского языка на оккупированном полуострове....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Насиров собирается вернуться на должность главы ГФС

Подозреваемый в причастности к незаконным схемам беглого нардепа Александра Онищенко собирается снова работать начальником фискальной службы страны....