На Харківщині відкрили 500 кримінальних справ через невиконання мобілізації

На Харківщині відкрили 500 кримінальних справ через невиконання мобілізації

Близько 500 кримінальних проваджень, пов’язаних з невиконанням указу про часткову мобілізацію, було відкрито в Харківській області. Про це у вівторок на прямій лінії в газеті «Слобідський край» повідомив прокурор Харківської області Юрій Данильченко, передає УНН.

За його словами, більшість з цих справ були припинені, оскільки їх неякісно оформляли. «У справах не вистачало документів, або вони були некоректно оформлені. Залучити «ухильників» не завжди надавалося можливим», — повідомив прокурор.

За його словами, зараз розглядається 96 кримінальних справ, з яких 84 — щодо фізосіб: за ст. 336 Кримінального Кодексу (ухилення від мобілізації) і одну справу за ст. 337 — ухилення від військового обліку. У відношенні юридичних осіб, які не виконували укази про мобілізацію, ведеться 12 кримінальних проваджень.

Як уточнив прокурор, є справи стосовно працівників військкоматів і лікарів. «Зокрема, є кримінальна справа відносно хірурга з Вовчанського району, який визнав двох осіб непридатними до військової служби. Після перевірки на рівні області виявилося, що призовники придатні до служби», — повідомив Данильченко.

Читайте також: Кримський суд змінив покарання за українську символіку на акції пам’яті Шевченка.загрузка...

Читайте також