В уряді знають, як повернути окуповані терористами території

Гуманітарні місії найефективніше сприятимуть поверненню українських територій, вважає Геннадій Зубко.

«З Урядом Швейцарії Уряд України працює дуже тісно по різним напрямкам. Це питання децентралізації, підсилення енергоефективних заходів та гуманітарної допомоги. По всіх цих напрямках ми маємо дуже позитивний ефект», - розповів Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час брифінгу щодо переданої гуманітарної допомоги Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва в Донецьку область.

За словами Геннадія Зубко, уряди України та Швейцарії спільно реалізували  успішну доставку на неконтрольовану територію України гуманітарного вантажу: «Доставлена гуманітарна допомога комунальному підприємству «Вода Донбасу», яке забезпечено реагентами. Підприємство обслуговує велику кількість людей - близько 4,5 млн. отримують воду від цього підприємства».

Крім того, розписана програма по наданню допомоги вимушено переселеним особам на території України та гуманітарних вантажів, які повинні бути доставлені найближчим часом.

«Гуманітарна допомога, подібна цій, виконує ще одну важливу функцію, окрім необхідної тенхічної і матеріальної підтримки. Така допомога сприятиме посиленню проукраїнських настроїв на цих територіях», - переконаний Віце-прем'єр-міністр України.

«Адже там живуть українці, які опинились у біді, і Україна разом зі світовим співтовариством робить все, щоб допомогти їм», - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, «гуманітарні місії - найефективніший спосіб повернути захоплені території».

Віце-прем’єр-міністр України подякував за цю ініціативу швейцарському уряду, повідомивши, що «гуманітарна допомога на 2015-2017 роки від Уряду Швейцарії Україні збільшена до 100 млн. доларів».

Віце-директор, радник з гуманітарної допомоги і керівник Відділу гуманітарної допомоги Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (ШАРС) Мануель Бесслер зазначив, що минулої п’ятниці в Донецьк було доправлено понад 300 тон хімічних реагентів для очищення води.

«Ця місія стала можливою лиш завдяки підтримки офісу Віце-прем’єр-міністра України, завдяки координації усіх учасників, які допомагали нам в цьому процесі - це і Уряд України, і співробітники підприємства «Вода Донбасу», - зауважив він.

«Я би хотів повідомити, що 15 вантажівок із вантажем більше 300 тон хімічних реагентів були доставлені на підприємство і вже буквально на наступний день вони були застосовані для очистки води», - наголосив Мануель Бесслер.

Він повідомив, що в середині червня планується «другий конвой, який доставить наступну партію хімічних реагентів, які так само будуть допомагати в очищені питної води».

Рекомендуємо прочитати

Китайцы запретили Вини-Пуха

Китайские сервис микроблогов Sina Weibo вынес запрет на упоминание в постах пользователей китайское имя популярного персонажа мультфильмов Винни-Пуха....

Це може бути цікавим

В Украине появились принудительные ограничители скорости

В городе Лохвица Полтавской области появился первый в Украине комплекс принудительного замедления трафика на въезде в населенный пункт....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Доба в АТО: четверо загиблих, троє поранених

За минулу добу в ході бойових дій в зоні АТО четверо українських військових загинули, троє отримали поранення....