«Новая газета» зупинила роботу в Чечні через матеріал про весілля 17-річної дівчини

«Новая газета» зупинила роботу в Чечні через матеріал про весілля 17-річної дівчини

Російська «Нова газета» заявила про тимчасове припинення роботи в Чечні у зв’язку з перешкоджанням законній діяльності журналіста та готує за даним фактом заяву до Слідчого комітету РФ, повідомляє Deutsche Welle.

«Приводом для заяви став інцидент, що мав місце в четвер, 14 травня, коли спеціальний кореспондент «Нової газети» Олена Мілашина прямувала в село Байтарки для перевірки повідомлення про факт порушення Конституції Російської Федерації та інших законодавчих норм», — йдеться в повідомленні, опублікованому на інтернет-сторінці видання.

Мова йде про погрози в адресу спеціального кореспондента «Нової газети» Олени Мілашиної, яка розслідувала історію про намір глави чеченського РВВС одружитися з неповнолітньою дівчиною. Журналістці при в’їзді в Чечню порадили «уважно стежити за особистою безпекою».

Разом з тим в управлінні МВС по Чечні погрожували Мілашиній судовим позовом, звинувачуючи її в «зухвалій поведінці», «незаконному вторгненні в чужі домоволодіння» і «провокації жителів села Байтарки Ножай-Юртовского району на конфлікт».

Як повідомлялось, 16 травня у Чечні в міському палаці одруження міста Грозного відбулося весілля 47-річного (за іншими даними 57-річного) голови РВВС Ножай-Юртовского району Нажуда Гучигова і 17-річної жительки села Байтарки Луїзи (Хеди) Гойлабиєвої.

Гойлабиєва стала другою дружиною, фактично наложницею. Не зважаючи на традиції республіки, реєстрація та святкування весілля сталися в один день. Глава Чечні Рамзан Кадиров схвалив шлюб. Згідно з інформацією «Нової газети», Гучигов поставив у квітні сім’ї Гойлабиєвих ультиматум: або вона стане його другою дружиною добровільно, або він влаштує це насильно.загрузка...

Читайте також

Коментарі