Фестиваль нової української музики: Запуск удався

Фестиваль нової української музики: Запуск удався

 

 

15 травня у Львові відбувся перший фестиваль нової української музики #SVOЇ. На сцені клубу «Picasso» зібрались молоді гурти, які створюють якісну музику світового рівня. За задумом організаторів, Фестиваль нової української музики #SVOЇ відбуватиметься щонайменше чотири рази на рік та у перспективі пошириться і на інші міста України.

Організатори Фестивалю коментували цю подію так:

Головна мета фестивалю #SVOЇ – відкриття нових яскравих імен на українській сцені. Жанрових обмежень на #SVOЇ-й сцені не буде. Учасниками музичного марафону будуть групи та виконавці у найрізноманітніших жанрах: від року, поп-року та інді – до джазу, етно, електроніки й інших стилів. Головні критерії отримання перепустки у спільноту #SVOЇ-х – новий, цікавий та якісний музичний продукт та українська «прописка». Фестиваль #SVOЇ буде унікальним майданчиком, який надасть молодим артистам можливість познайомитись вживу зі своїми прихильниками та завоювувати симпатії нових.

Соцпортал запитав у відвідувачки фестивалю про її враження від побаченого:

В загальному — враження від заходу достатньо позитивні.
Прийшло близько 200 чоловік, але був дуже хороший і дружній настрій в людей, гурти були справді цікаві і якісні — мені особисто сподобалась «Ліка» і «5 вимір».

Організатори заходу не пожаліли грошей на техніку — звук і акустика були справді якісні і можна було посмакувати і справді і відчути і почути нову, українську хвилю музики. Взагалі дуже злагоджено все зробили, включно із питальниками щодо того, коли б кожен із гостів хотів побачити новий захід і можливо може порекомендувати якусь групу яку б вартувало включити у списочок.

На першому фестивалі #SVOЇ 15 травня на сцені Picasso зібрались такі гурти та виконавці:

— Вагоновожатые — новий потужний проект, що народився з співпраці Антона Слепакова («И Друг мой Грузовик…»), Валентина Панюти («Lюk») і Станіслава Іващенко (“DOK”);
— Dead Boys Girlfriend — найгучніший гурт вітчизняної електронної сцени, автори саундтреку до українського трилера «Тіні незабутих предків»;
— Lika Bugaeva — інді-рок гурт, створений учасницею вокального шоу «Голос країни» з команди Діани Арбеніної;
— Panivalkova — чуттєве жіноче тріо з укулеле, перкусією та назвою, яку вигадав Фреді Меркьюрі;
— 5 Vymir — гурт, творчість якого свого часу відзначив гуру української сцени Святослав Вакарчук;
— Lakeway — прогресивний гурт, що підкорив слухачів відвертістю текстів та чуттєвістю музики.
— Sasha Boole — унікальний мандрівний кантрі/фольк-виконавець;

Те, що в Україні з’являються такі фестивалі,  означає, що українська музика вийшла за межі інтернет-популярності, вона стала якісною і вартує того, щоб лунати на радіо- і в телеефірах, звучати на фестивалях в Україні та за кордоном.

Недарма #SVOЇ випустили Маніфест — Нова українська музика стає активістським рухом, силою, що розширює культурні горизонти нашого суспільства.

 загрузка...

Читайте також