В Україні можуть з’явитися нові адміністративні утворення – повіти

В Україні можуть з’явитися нові адміністративні утворення – повіти

Робоча група з питань децентралізації при Конституційній комісії пропонує закріпити в Основному законі трирівневий адміністративно-територіальний устрій, передає Інтерфакс-Україна.

«Робоча група пропонує організовувати самоврядування на трьох рівнях», — розповів модератор цієї групи Михайло Теплюк.

За його словами, була пропозиція назвати нижній рівень волостю. «Поки що не прийшли до єдиної думки в цьому питанні. Поки що робоча група залишилася на позиції назвати первинний рівень, первинну адміністративно-територіальну одиницю низовою громадою», — розповів Теплюк.

«Враховуючи, що буде процес реформування наявних районів, члени робочої групи пропонують — це робочий варіант — називати середню ланку в системі адміністративно-територіального устрою — повіт і вищу ланку — регіон».

Крім того, робоча група пропонує на конституційному рівні закріпити особливий статус за Києвом та Севастополем.

Теплюк зазначив, що навколо понять «громада» і «повіт» у робочій групі були широкі дискусії. «Члени робочої групи вирішили запропонувати Конституційній комісії такі визначення: одне або кілька поселень із прилеглими територіями становлять громади. Повітом є адміністративно-територіальна одиниця, до якої входить кілька громад», — сказав він.

Члени робочої групи пропонують закріпити, що органом місцевого самоврядування громади є рада як представницький орган і відповідні виконавчі органи.

Робоча група вважає за необхідне встановити, що виконавчі органи місцевого самоврядування, які сформуються на рівні громад, є підконтрольні та підзвітні відповідним радам.

«Що стосується організації самоврядування на повітовому та обласному рівні, тут пропонують передбачити формування рад повітових і обласних, які мають сформувати свої виконавчі органи. Ці органи мають бути підзвітні та підконтрольні відповідним повітовим та обласним радам», — пояснив Теплюк.

Водночас він розповів: «Була дискусія, чи можуть бути поєднані посади голови виконкому повітової та обласної рад. За результатами дискусії дійшли висновку, що ці посади не можуть бути поєднані».

Крім того, робоча група з децентралізації пропонує закріпити, що одна особа не може мати кількох представницьких мандатів — бути депутатом ради громади, повіту або області одночасно.

«Дійшли висновку, що на конституційному рівні необхідно скасувати неможливість поєднання представницьких мандатів», — додав модератор групи.загрузка...

Читайте також