Окупаційна прокуратура Криму заборонила Меджлісу заходи в День депортації

Прокуратура Криму 14 травня винесла застереження Меджлісу кримськотатарського народу про неприпустимість акцій у День депортації 18 травня. Про це повідомив на на своїй сторінці в Facebook перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, передає УНН.

“Сьогодні прокурором відділу з нагляду за виконанням законів про федеральну безпеку, міжнаціональні відносини, протидію екстремізму і тероризму прокуратури Республіки Крим Валентином Чуприною мені було зачитано застереження у зв’язку із заходами, присвяченими Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу — 18 травня, за підписом прокурора Криму Наталії Поклонської. Порадував факт, що в цьому офіційному документі Мустафа Джемілєв названий лідером кримськотатарського народу”, — повідомив він.

За словами Н.Джеляла, в документі пояснюється, чому застереження винесено Меджлісу, хоча формально ця організація не виступає організатором офіційних заходів до Дня депортації кримських татар у Криму.

“Нібито в травні минулого року лідери Меджлісу Рефат Чубаров і Ахтем Чийгоз закликали кримських татар до протиправних та екстремістських дій (як аргумент наводяться події 3 травня 2014 року), в результаті чого багато з них зазнали юридичної відповідальності. А через те що я віднедавна є першим заступником голови Меджлісу, то прокуратура Криму застерігає мене від повторення „помилок“ моїх старших товаришів”, — пояснив Н.Джелял.

Він додав, що прокурор також повідомив про рішення вищих органів російської влади Криму про проведення пам’ятних заходів і закликав спільно з Держкомнацем брати участь в їх організації та проведенні.

“Меджліс кримськотатарського народу, як представницький орган, в організації та проведенні цих заходів участі не бере, відповідно, відповідальність за них повністю лежить на їхніх офіційних організаторах. Водночас, я повідомив, що ні я, ні Меджліс кримськотатарського народу ніяких несанкціонованих масових заходів проводити не планує”, — підкреслив перший заступник голови Меджлісу.

Довідка: Депортація кримських татар — примусове виселення кримськотатарського населення Кримської АРСР, проведене НКВС 18 травня 1944 року. Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. Кримські татари вимагають визнати депортацію геноцидом.

Рекомендуємо прочитати

Танк "Оплот" продемонстрував свої технічні можливості

На відео танк показує свою маневреність....

Це може бути цікавим

На чемпионате мира по лыжным видам спорта определили «худшего лыжника в мире».

По его словам, он должен был месяц готовиться к турниру на снегу в Скандинавии, однако из-за проблем с полицией не смог добраться до места назначения вовремя....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Миллионы Януковича были перечислены в банк Порошенко - СМИ

Суд наложил арест на денежные средства Александра Януковича Печерский райсуд Киева, 25 января, удовлетворил ходатайство Генпрокуратуры и наложил арест на денежные средства Александра Януковича, которые, по данным следствия и Госфинмониторинга, ....