Окупаційна прокуратура Криму заборонила Меджлісу заходи в День депортації

Прокуратура Криму 14 травня винесла застереження Меджлісу кримськотатарського народу про неприпустимість акцій у День депортації 18 травня. Про це повідомив на на своїй сторінці в Facebook перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, передає УНН.

“Сьогодні прокурором відділу з нагляду за виконанням законів про федеральну безпеку, міжнаціональні відносини, протидію екстремізму і тероризму прокуратури Республіки Крим Валентином Чуприною мені було зачитано застереження у зв’язку із заходами, присвяченими Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу — 18 травня, за підписом прокурора Криму Наталії Поклонської. Порадував факт, що в цьому офіційному документі Мустафа Джемілєв названий лідером кримськотатарського народу”, — повідомив він.

За словами Н.Джеляла, в документі пояснюється, чому застереження винесено Меджлісу, хоча формально ця організація не виступає організатором офіційних заходів до Дня депортації кримських татар у Криму.

“Нібито в травні минулого року лідери Меджлісу Рефат Чубаров і Ахтем Чийгоз закликали кримських татар до протиправних та екстремістських дій (як аргумент наводяться події 3 травня 2014 року), в результаті чого багато з них зазнали юридичної відповідальності. А через те що я віднедавна є першим заступником голови Меджлісу, то прокуратура Криму застерігає мене від повторення „помилок“ моїх старших товаришів”, — пояснив Н.Джелял.

Він додав, що прокурор також повідомив про рішення вищих органів російської влади Криму про проведення пам’ятних заходів і закликав спільно з Держкомнацем брати участь в їх організації та проведенні.

“Меджліс кримськотатарського народу, як представницький орган, в організації та проведенні цих заходів участі не бере, відповідно, відповідальність за них повністю лежить на їхніх офіційних організаторах. Водночас, я повідомив, що ні я, ні Меджліс кримськотатарського народу ніяких несанкціонованих масових заходів проводити не планує”, — підкреслив перший заступник голови Меджлісу.

Довідка: Депортація кримських татар — примусове виселення кримськотатарського населення Кримської АРСР, проведене НКВС 18 травня 1944 року. Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. Кримські татари вимагають визнати депортацію геноцидом.

Рекомендуємо прочитати

Дипломат назвал реалистичную задачу, чтобы дожать Россию

В контексте возвращения оккупированного Крыма и Донбасса, санкции в отношении России не принесут желаемого результата....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В ГПУ анонсировали масштабные операции по задержанию коррупционеров

Генеральный прокурор Юрий Луценко анонсировал проведение еще более масштабных спецопераций чем та, которую провели в отношении экс-налоговиков времен Виктора Януковича....