Загрози сепаратизму в Україні по регіонам – інфографіка

Група «Інформаційний спротив» підготувала інфографіку з аналітикою щодо загроз сепаратизму в Україні в залежності від регіонів.

Протягом 06.05-13.05.2015 р. в Донецькій і Луганській обл. фіксується стабільно напружена ситуація з високим рівнем загрози терактів і диверсій як силами ДРГ російсько-терористичних військ, проникаючих в тилові райони, так і проросійської агентури. Пом'якшення риторики керівництва терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР» в контексті міркувань про можливість «автономії» окупованих районів Донбасу в складі України не впливає на активність терористичних угруповань в зоні конфлікту (навпаки - можлива активізація терористичної і диверсійної діяльності як форми тиску на Київ). Ступінь загрози залишається максимальним - 10 балів.

В Одеській обл. ситуація залишається як і раніше напруженою (8 балів). Аналіз ситуації в м. Одеса на травневі свята свідчить, що потенціал антиукраїнських сил в місті залишається досить високим. Не контролюючи ситуацію в повній мірі, місцева влада і правоохоронці йдуть по шляху найменшого опору, закриваючи очі на публічні прояви сепаратизму і проросійських настроїв з боку окремих груп населення. На даному етапі така тактика дозволяє уникнути серйозних інцидентів, проте в перспективі дає антиукраїнським силам відчуття безкарності і здатності впливати на ситуацію в регіоні. Також в регіоні залишається високим рівень загрози диверсій силами ДРГ, діючими з території Придністров'я.

У Харківській обл. відзначається деяке зниження рівня загрози (з 8 до 7 балів). Зокрема, підстави дещо знизити показник загроз для Харківського регіону дають події минулого тижня. Як і очікувалося, під час травневих свят в Харкові було зафіксовано кілька провокацій, однак місцева влада, спецслужби і правоохоронці продемонстрували готовність до нейтралізації загроз на початкових етапах. Дії обласної влади та громадських активістів свідчать, що в регіоні поступово формується сила, здатна адекватно реагувати на існуючі виклики, в тому числі - діяти на упередження (зокрема, харківська влада завчасно заборонила усі несанкціоновані масові заходи, а активісти організували нічні чергування біля пам'ятників в честь воїнів Великої Вітчизняної війни). Тим не менш, як і раніше зберігається досить високою ймовірність диверсій, терактів та інших дестабілізуючих акцій з боку проросійських сил.

У Дніпропетровській обл. рівень загрози в цілому залишається на колишньому рівні (5 балів).

У Миколаївській та Херсонській обл. також відзначається деяке зниження рівня загрози (в обох регіонах - з 4 до 3 балів), як і в Запорізькій обл. (з 5 до 4 балів). Зокрема, «тестування» у вигляді спроб дестабілізації ситуації проросійськими силами в ході масових заходів на травневі свята в даних регіонах були нейтралізовані зусиллями правоохоронців і громадських активістів. Одночасно дані події засвідчили, що в цих областях потенціал антиукраїнських сил досить низький і вони не здатні до консолідації зусиль по дестабілізації ситуації.

Інформаційний спротив

Рекомендуємо прочитати

В Пентагоне Россию назвали "самой серьезной военной угрозой" для США

Глава Комитета начальников штабов (КНШ) Вооруженных сил США, генерал Джозеф Данфорд считает, что Россия с военной точки зрения остается "самой серьезной угрозой" ср....

Це може бути цікавим

У США помер актор, який зіграв у фільмах Один вдома

У США у 72-річному віці помер актор Джон Херд....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У результаті бойових дій Авдіївка залишилась без води

У результаті бойових дій сталося пошкодження лінії електропередач, що призвело до припинення електропостачання Донецької фільтрувальної станції, яка централізо....