Український павільйон в Каннах розпочав свою роботу

Сьогодні, в день відкриття 68-го Каннського кінофестивалю, розпочав роботу Український павільйон, який працюватиме з 13 по 22 травня 2015 року.

Український павільйон, організований цього року Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість» спільно з Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» та за підтримки Державного агентства України з питань кіно, вже восьмий рік поспіль стає культурним представництвом нашої держави в рамках найбільшого кінофестивалю світу.

Це – майданчик для представлення української кіноіндустрії в рамках Кіноринку, для ділових зустрічей, які проводять з іноземними колегами українські режисери, продюсери, дистриб'ютори та фестивальні менеджери.

Попри те що українського кіно в програмах цьогорічного фестивалю немає, говорити про менше представлення національного кінематографу не випадає. Зокрема, 16 травня о 17:30 відбудеться закритий ринковий (непрем'єрний) показ нового фільму Анатолія Матешка “Полон”, дія якого відбувається в теперішній час на сході України.

Ще один готовий фільм - “Голубе плаття” знаного українського режисера Ігоря Мінаєва, що буде представлений серед презентацій у павільйоні. Крім того, ці презентації (18 і 20 травня) включатимуть фільми у виробництві “Тепер я буду любити тебе” Романа Ширмана, “Good Game Well Played” Олени Фетісової, “Максим Оса” Івана Сауткіна, “Гніздо горлиці” Тараса Ткаченка та інші.

А в Short Film Corner – платформі для молодих кінематографістів, що презентують свої короткометражні роботи - в цьому році представлено 15 стрічок, зроблених в Україні чи за участю українських професіоналів. Це фільми: - «Мати», реж. Ірина Жигалюк (Україна, США, 2014, 14’) - «Давай не сьогодні», реж. Христина Сиволап (Україна, 2014, 19’) - «Острів», реж. Нікіта Тимощук (Україна, 2014, 4’) - «Ніжність», реж. Анастасія Максчимчук (Україна, 2014, 18’) - «Тунель», реж. Віктор Булига (Україна, 2014, 3’) - «У всьому винен сценарист», реж. Олег Філіпенко (Україна, 2014, 11’) - «Останній рок-н-рол», реж. Кирил Петров (Україна, Росія, 2015, 29’) - «Кирим» (QIRIM), реж. Ксенія Джорно (Україна, ОАЕ, 2015, 35’) - «AMARE» реж. Оксана Шумило (Україна, ОАЕ, 2015, 17’) - «Тримай удар», реж. Анна Дем’яненко (Україна, 2015, 20’) - “Відголос епохи», реж. Єлизавета Усач (Україна, 2015, 15’) - Nation On Fire («Нація у вогні»), реж. Стефан Букас (Україна, Великобританія, Росія, 2015, 15’) - «Жилець», реж. Анастасія Матешко (Україна, 2015, 20’) - «Одного разу на міні» (Once Upon A Mine), реж. Вовка Соловей (Україна, 2015, 30’) - «Напрокат», реж Сергій Сторожев (Україна, 2015, 15’)

Безумовно, павільйон не може лишатися осторонь актуальних питань, які виходять за межі власне кінематографу, як-от утримання українського режисера Олега Сенцова у в’язниці в Росії за проукраїнську позицію. Судове засідання у його справі, що відбулося 6 травня, відтермінувало його ув’язнення ще на два місяці – до 11 липня. Впродовж усіх днів роботи павільйону триватиме акція на підтримку незаконно утримуваного режисера, що був відкритий фестивалем «Молодість» у 2011 році. Український павільйон влаштує збір підписів під закликом до російського керівництва звільнити Олега Сенцова та всіляко намагатиметься привернути увагу якомога ширшої публіки до такого обурливого порушення людських прав.

Організатори Українського павільйону висловлюють подяку за допомогу в організації Каннському кіноринку (Marché du Film), персонально його директору Жерому Пайяру (Jérôme Paillard), “Двотижневику режисерів” та особисто його директорові Крістофу Лепарку (Christophe Leparc), “Тижневі критики” та програмному керівникові Ремі Боному (Rémi Bonhomme), Європейській кіноакадемії та директорці Маріон Дьорінг (Marion Döring), а також авіакомпанії МАУ - Міжнародні авіалінії України.

Рекомендуємо прочитати

​У Селены Гомес обнаружился почти неотличимый «двойник»

На нашей планете живет 7,5 миллиардов человек, и потому, конечно, не удивительно, что у каждого из нас где-то есть «двойник», человек с очень похожей внешностью – одн....

Це може бути цікавим

Пьяный боевик убил двух своих командиров

Очень пьяный боевик совершил смертельную аварию, в которой погибли начальник штаба и заместитель командира по воспитательной работе мотострелкового батальона те....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Українку шокували ціни на послуги Укрзалізниці

Користувачів соціальних мереж обурила плата за користування розеткою у вагоні українського поїзда....