У Києві будуть вчити майбутніх мерів

В Києві розпочнеться освітній проект для майбутніх мерів та їх команди, які, вже в жовтні претендуватимуть на перемогу у місцевих виборах.

Про це повідомили організатори навчання.

Вони переконані, що в умовах відсутності належно підготовлених міських голів, кандидатів на посаду міського голови та їх команд, котрі були б спроможні управляти місцевим розвитком в умовах децентралізації, існувала гостра потреба в сучасних комплексних програм з їх підготовки.

 - Середньострокова освітня програма “Школа мерів” закладає основи найкращих світових стандартів підготовки кандидатів на посади очільників місцевих органів влади, дозволяючи отримати такі знання в Україні. Вже у червні в Києво-Могилянській Бізнес Школі розпочнуть навчання перші 50 осіб, кращі з яких на основі конкурсного відбору пройдуть стажування в муніципалітетах міст країн Вишеградської четвірки, структура економіки міст яких наближена до структури економіки міст майбутніх випускників школи, - розповіли вони.

Читайте також: Луганський мер-сепаратист придбав кілька квартир і спокійно жив в Україні

Учасники Школи підсилюватимуть свої знання та досвід в сфері стратегічного менеджменту, публічного адміністрування та оpen government (відкритий уряд), що допоможе їм розробити Стратегії розвитку своїх міст. В основу програми закладена логіка стратегічного та гуманітарного блоків МВА-програм Києво-Могилянської бізнес-школи, що відповідає сучасним світовим трендам в сфері управління, західним стандартам бізнес-освіти.

Створення першої в Україні Школи мерів було ініційовано Русланом Роховим, координатором проектної групи “Відповідальність влади” Громадянської Платформи “Нова Країна” й головою Агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку "Спільні зусилля" разом з Києво-Могилянською бізнес-школою, за підтримки Інституту Політичної Освіти, ГО «Громадська рада Смарт-сіті» та Національного демократичного інституту (США).

Читайте також: Мер Ірпеня задекларував 67 квартир

 - У переважній більшості місцевих громад України відсутні знання про формування місцевих політик та адміністративних процесів, що відповідають сучасним західним стандартам та відчувається різка недостатність кадрів, що володіють такими знаннями та підходами. В нас відсутній проектно – цільовий розвиток міст. А програми соціально-економічного розвитку міст здебільшого переписуються з плану поточних робіт міських управлінь та комунальних підприємств. Метою програми “Школа мерів” є підготовка кандидатів у мери та їх команди до управління містами, в умовах децентралізації, коли вся відповідальність за розвиток міста лежить на мері та його команді. Для цього ми організовуємо комплексне навчання, стажування в муніципалітетах країн Вишеградської четвірки, які пережили децентралізацію, та допомагатимемо учасникам нашої школи у підготовці ними стратегій розвитку місцевих територіальних громад. Так, щоб ще до початку місцевих виборів люди на місцях знали, яке майбутнє може на них чикати, якщо переможуть наші випускники, - наголосив під час підписання меморандуму про старт проекту засновник Школи Руслан Рохов.

 - Якою є роль голови міста та його місія? Що таке феномен міста? В який спосіб вимірювати успішність міських стратегів? Чим насправді керує та має керувати мер і його команда? Що є  справжньою стратегією розвитку міста? І в який спосіб вимірювати успішність роботи міських голів? Відповіді на ці питання міські управлінці будуть шукати в рамках проекту  “Школа мерів”, - говорить В’ячеслав Геращенко, заступник декана Києво-Могилянської Бізнес Школи.

Підписання меморандуму про початок проекту «Школа мерів» засновниками та партнерами відбулося 12 травня в Українському Кризовому Медіа-центрі (Український Дім) об 11:00.

Для громадськості проект презентують в Українському Кризовому Медіа-центрі 15 травня, з 11:00 до 12:00. Усіх зацікавлених у навчанні зможуть дізнатися подробиці проекту та задати питання його організаторам.

Читайте також: Мер Риги відповість за використання російської мови

Рекомендуємо прочитати

Ученые решили проблему генетического бесплодия

Ученым удалось получить здоровое потомство от генетически бесплодных самцов мышей....

Це може бути цікавим

Ситник: Суди саботують справи, передані НАБУ і САП

В українських судах відбувається повний саботаж справ, переданих Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Тітушки разом з помічником депутата напали на будівництво в Києві

На Ревуцького в Києві тітушки в масках разом із помічником депутата Київради від “Самопомочі” Денисом Черкашиним розтрощили паркан біля будівництва і проломили ....