Експерти пропонують по-новому маркувати сигарети

13 травня 2015 р. парламентарі зареєстрували Проект Закону України № 2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», який має наблизити українське антитютюнове законодавство до європейських норм  шляхом регулювання інгредієнтів, смакових добавок, запровадження нових вимог до маркування тютюнових виробів та повної заборони реклами тютюнових виробів у мережі Інтернет.

Про це повідомили експерти Реанімаційного пакету реформ.

Вони переконані, що такі заходи дозволять підтримати тенденцію  зменшення поширеності куріння в Україні, зокрема серед молоді.

Читайте також:  Російська контрабандистка обклеїла сина сигаретами, щоб провезти їх до Польщі

Ініціаторами законопроекту є народні депутати Богомолець О. В., Гопко Г. М., Мусій О. С., Унгурян П. Я., Корчинська О. А, Луценко І. В. і експерти Центру контролю над тютюном та Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну».

Законопроект розроблено відповідно до положень Глави 22 «Громадське здоров’я» Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, а саме статті 428, де сказано: Україна поступово наближує своє законодавство та практику до принципів acquis ЄС, зокрема у сфері інфекційних хвороб, служб крові, трансплантації тканин і клітин, а також тютюну.

Метою законопроекту є  адаптація законодавства України до вимог Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 3 квітня 2014 року «Про наближення законів, правил та адміністративних положень держав-членів, що стосуються виробництва, презентації та продажу тютюну та супутніх товарів і скасування Директиви 2001/37/ЄC» та Директиви №2003/33/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 травня 2003 року про наближення законодавчих, нормативних та адміністративних актів держав-членів про рекламу та спонсорство тютюнових виробів.

Читайте також:  Жінка підпалила автозаправку через відмову пригостити її цигаркою

Концепцію законопроекту попередньо обговорили та представили експертному середовищу ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» (РПР), експертам з розробки плану впровадження заходів громадського здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та департаменту МОЗ з громадського здоров’я.

Найбільш помітною новацією буде зміна зовнішнього виду пачок сигарет. Наразі в Україні на пачках друкується на одному боці однакове текстове попередження «Куріння вбиває», яке тютюнові виробники розміщують у нижній половині пачки. На іншому боці, і теж на нижній половині, друкується одне з 10 попереджень з малюнком. На вітринах кіосків всі пачки виставлені боком, на яких нема малюнків, а текстове попередження нерідко перекривається цінником або іншим чином, бо воно розташоване знизу. Після ухвалення законопроекту площа попереджень збільшиться з 50% до 65%, вони мають бути розташовані у верхній половині пачки і матимуть малюнки з обох боків.

Читайте також:  Депутати відкликали антитютюновий законопроект через лобізм голови податкового комітету

Рекомендуємо прочитати

Ассортимент детской обуви Theo Leo

Основная функция обуви для взрослых – защищать ногу от механических повреждений и служить модным элементом гардероба....

Це може бути цікавим

Іноземні інвестори можуть отримати посвідку на проживання в Україні

Петро Порошенко підписав документ, який дозволяє іноземним інвесторам претендувати на громадянство України....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В СБУ знайшли винного в хакерських атаках

У Службі безпеки України пояснили, чим можуть бути зумовлені масові атаки хакерів на низку українських компанії, в тому числі на медіахолдинг ТРК "Люкс"....