Частина дітей не змогли виїхати із зони АТО для здачі ЗНО - експерт

Загального кількість абітурієнтів в 289 тис. дітей, які зареєструвалися для здачі першої сесії ЗНО, 4 135 осіб проживають на території Луганської області та 10 741 дітей — на території Донецької областей. При цьому, точну кількість абітурієнтів із зони АТО, які вирішили вступати до українських ВНЗ, ні в одному відомстві або міністерстві повідомити не можуть.

Про це з посиланням на МГО “Луганське земляцтво” передає УНН.

Однак, за даними організації, далеко не всі бажаючі змогли прибути для здачі першої сесії ЗНО на територію підконтрольну Україні з причини непрацездатного контрольно-пропускного режиму.

За словами голови МГО “Луганське земляцтво” Вадима Горана, деякі діти добиралися до тестових пунктів ЗНО в Києві через територію Росії.

Читайте також: Учасники ЗНО з Донбасу зможуть потрапити на територію України без пропусків

“Ми постійно тримаємо це питання на контролі і перебуваємо у тісній комунікації з профільними органами влади. Сьогодні вже, на щастя, вони визнають, що контрольно-пропускний режим на кордоні зони АТО зробив заручниками багатьох абітурієнтів. Частина дітей не змогли виїхати на іспити і тести. Деякі з них очікували на отримання пропуску по 20-30 днів. При цьому за оформлення перепустки часто доводиться давати хабарі, в повному розумінні цього слова. Розмір плати становить від 300 до 1200 грн. Звідки у жителів, де йде вона і гуманітарна катастрофа такі гроші? Як вони повинні прориватися до Києва чи інших регіонів України для складання іспитів? Ось і їдуть через РФ. Це не тільки порушення конституційних прав дітей на освіту, це ганьба тим чиновникам, які скандують, що Донбас — це Україна, при цьому самі позбавляють дітей Донбасу можливості відчувати себе потрібними Україні”, — сказав він.

За його словами, завдяки активності громадськості та ЗМІ, у Міністерстві освіти України передбачили додаткову сесію ЗНО, зокрема і для дітей зі Сходу.

Читайте також: 8,4% випускників цього року не подолали мінімальний поріг ЗНО

“Абітурієнти зі Сходу, які не змогли виїхати із зони АТО для здачі ЗНО, мають можливість взяти участь у додатковій сесії ЗНО 9 червня”, — сказав він.

За словами Горана, висновок ОБСЄ, який зробила організація про контрольно-пропускний режим зони АТО має стимулювати владу не тільки збирати круглі столи для вирішення цієї проблеми, але й вирішувати її.

“Представники ОБСЄ зафіксували, що люди реально не можуть виїхати із зони АТО. Система пропусків багато в чому обмежує їхні права. Сподіваємося, що це стане стимулом для СБУ та інших органів влади не збирати круглі столи для обговорень як же налагодити пропускний режим, а реально його спростити і врегулювати”, — додав він.

Рекомендуємо прочитати

Эксперт: Кремль готовит реванш в Украине

Сейчас происходит активизация политических сил, особенно Оппоблока....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Один из районов Киева парализовали пробки

Сегодня утром, 25 мая, из-за ДТП на московском мосту практически полностью остановилось движение с Троещины на правый берег....