Частина дітей не змогли виїхати із зони АТО для здачі ЗНО - експерт

Загального кількість абітурієнтів в 289 тис. дітей, які зареєструвалися для здачі першої сесії ЗНО, 4 135 осіб проживають на території Луганської області та 10 741 дітей — на території Донецької областей. При цьому, точну кількість абітурієнтів із зони АТО, які вирішили вступати до українських ВНЗ, ні в одному відомстві або міністерстві повідомити не можуть.

Про це з посиланням на МГО “Луганське земляцтво” передає УНН.

Однак, за даними організації, далеко не всі бажаючі змогли прибути для здачі першої сесії ЗНО на територію підконтрольну Україні з причини непрацездатного контрольно-пропускного режиму.

За словами голови МГО “Луганське земляцтво” Вадима Горана, деякі діти добиралися до тестових пунктів ЗНО в Києві через територію Росії.

Читайте також: Учасники ЗНО з Донбасу зможуть потрапити на територію України без пропусків

“Ми постійно тримаємо це питання на контролі і перебуваємо у тісній комунікації з профільними органами влади. Сьогодні вже, на щастя, вони визнають, що контрольно-пропускний режим на кордоні зони АТО зробив заручниками багатьох абітурієнтів. Частина дітей не змогли виїхати на іспити і тести. Деякі з них очікували на отримання пропуску по 20-30 днів. При цьому за оформлення перепустки часто доводиться давати хабарі, в повному розумінні цього слова. Розмір плати становить від 300 до 1200 грн. Звідки у жителів, де йде вона і гуманітарна катастрофа такі гроші? Як вони повинні прориватися до Києва чи інших регіонів України для складання іспитів? Ось і їдуть через РФ. Це не тільки порушення конституційних прав дітей на освіту, це ганьба тим чиновникам, які скандують, що Донбас — це Україна, при цьому самі позбавляють дітей Донбасу можливості відчувати себе потрібними Україні”, — сказав він.

За його словами, завдяки активності громадськості та ЗМІ, у Міністерстві освіти України передбачили додаткову сесію ЗНО, зокрема і для дітей зі Сходу.

Читайте також: 8,4% випускників цього року не подолали мінімальний поріг ЗНО

“Абітурієнти зі Сходу, які не змогли виїхати із зони АТО для здачі ЗНО, мають можливість взяти участь у додатковій сесії ЗНО 9 червня”, — сказав він.

За словами Горана, висновок ОБСЄ, який зробила організація про контрольно-пропускний режим зони АТО має стимулювати владу не тільки збирати круглі столи для вирішення цієї проблеми, але й вирішувати її.

“Представники ОБСЄ зафіксували, що люди реально не можуть виїхати із зони АТО. Система пропусків багато в чому обмежує їхні права. Сподіваємося, що це стане стимулом для СБУ та інших органів влади не збирати круглі столи для обговорень як же налагодити пропускний режим, а реально його спростити і врегулювати”, — додав він.

Рекомендуємо прочитати

Мини-арбалеты с зубочистками вместо стрел вызвали панику среди родителей

Миниатюрное «оружие», способное пробить картон или жестяную банку, попало под запрет в ряде городов....

Це може бути цікавим

Геймеры лишились видеокарт из-за бума на криптовалюту

От компьютерных продавцов в СМИ попала информация об острейшей нехватке карт....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....