АМК сумнівається у монополії ДТЕК

АМК сумнівається у монополії ДТЕК

В. о. глави Антимонопольного комітету України (АМКУ) Микола Бараш сумнівається в монополізмі ДТЕК в електроенергетиці країни, незважаючи на його значну частку на ринку теплової генерації. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Я завжди вважав і вважаю, що АМКУ поза політикою… Ситуація із ДТЕК не така проста, як здається. Справді, у ДТЕК величезна частка в тепловій генерації», — сказав він журналістам в Києві в середу.

Бараш нагадав, що наявна в країні модель єдиного покупця електроенергії в особі ДП «Енергоринок» впроваджувалася упродовж останніх десяти років і її основою є зрівнювання виробників з різним потенціалом.

«Тепер ви хочете, щоб я, людина, яка витратила стільки сил на будівництво цієї конкурентної моделі, сказала, що в нас є монополія? Комітет п’ять років робив усе, щоб запровадити з 1995 року цю про-конкурентну модель, стверджуючи, що це про-конкурентна модель. І ви хочете, щоб я через 10 років сказав, що (це — ІФ) анти-конкурентна модель?» — додав Бараш.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики та вугільної промисловості наказом №237 від 11 березня 2014 року «Про невідкладні заходи стабілізації фінансового стану галузі та запобігання проявам корупції» зобов’язало електроенергетичний, юридичний і майновий департаменти міністерства підготувати звернення до АМКУ щодо розгляду ситуації з концентрацією активів у тепловій генерації.

Глава Міненерговугілля Володимир Демчишин 28 квітня 2015 року заявив, що питання монополізму енергохолдингу ДТЕК на українському ринку вугілля і теплової генерації має вирішувати АМКУ.

ДТЕК 30 квітня 2015 року заявив, що енергохолдинг не допускав антиконкурентних дій на ринках вугілля і виробництва електроенергії і згідно з українським законодавством не є монополістом. На думку ДТЕК, усі активи були придбані енергохолдингом відповідно до закону, а проведена оцінка ринкового становища компанії підтвердила, що концентрація активів не призводить до монополізації або істотного обмеження конкуренції в галузі.

В Україні три з п’яти теплових енергогенерувальних компаній підконтрольні ДТЕК Ріната Ахметова — «Східенерго» (100%), «Дніпроенерго» (72,9%) і «Західенерго» (72,2%). «Донбасенерго» (60,8%) підконтрольна «Енергоінвест Холдинг» Ігоря Гуменюка, «Центренерго» (78,3%) — державі.

Встановлена електрична потужність «Східенерго» становить 4247 МВт, «Дніпроенерго» — 8185 ГВт, «Західенерго» — 4629 МВт (сумарно трьох генкомпаній ДТЕК — 17,1 ГВт), «Центренерго» — 7665 МВт, «Донбасенерго» — 2855 МВт.

За даними НЕК «Укренерго», об’єднана енергосистема (ОЕС) України на кінець 2014 року об’єднувала теплові, атомні, гідравлічні, сонячні та вітрові електростанції загальною встановленою потужністю 55,1 ГВт, а встановлена потужність ДК ТЕС становила 27,7 ГВт.

ДТЕК створена в 2005 році для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Нині є найбільшою приватною вертикально інтегрованою енергокомпанією країни.

Корпорації делеговані функції стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку та збагачення вугілля, виробництва й реалізації електроенергії.загрузка...

Читайте також