АМК сумнівається у монополії ДТЕК

В. о. глави Антимонопольного комітету України (АМКУ) Микола Бараш сумнівається в монополізмі ДТЕК в електроенергетиці країни, незважаючи на його значну частку на ринку теплової генерації. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Я завжди вважав і вважаю, що АМКУ поза політикою... Ситуація із ДТЕК не така проста, як здається. Справді, у ДТЕК величезна частка в тепловій генерації", - сказав він журналістам в Києві в середу.

Бараш нагадав, що наявна в країні модель єдиного покупця електроенергії в особі ДП "Енергоринок" впроваджувалася упродовж останніх десяти років і її основою є зрівнювання виробників з різним потенціалом.

"Тепер ви хочете, щоб я, людина, яка витратила стільки сил на будівництво цієї конкурентної моделі, сказала, що в нас є монополія? Комітет п'ять років робив усе, щоб запровадити з 1995 року цю про-конкурентну модель, стверджуючи, що це про-конкурентна модель. І ви хочете, щоб я через 10 років сказав, що (це - ІФ) анти-конкурентна модель?" - додав Бараш.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики та вугільної промисловості наказом №237 від 11 березня 2014 року "Про невідкладні заходи стабілізації фінансового стану галузі та запобігання проявам корупції" зобов'язало електроенергетичний, юридичний і майновий департаменти міністерства підготувати звернення до АМКУ щодо розгляду ситуації з концентрацією активів у тепловій генерації.

Глава Міненерговугілля Володимир Демчишин 28 квітня 2015 року заявив, що питання монополізму енергохолдингу ДТЕК на українському ринку вугілля і теплової генерації має вирішувати АМКУ.

ДТЕК 30 квітня 2015 року заявив, що енергохолдинг не допускав антиконкурентних дій на ринках вугілля і виробництва електроенергії і згідно з українським законодавством не є монополістом. На думку ДТЕК, усі активи були придбані енергохолдингом відповідно до закону, а проведена оцінка ринкового становища компанії підтвердила, що концентрація активів не призводить до монополізації або істотного обмеження конкуренції в галузі.

В Україні три з п'яти теплових енергогенерувальних компаній підконтрольні ДТЕК Ріната Ахметова - "Східенерго" (100%), "Дніпроенерго" (72,9%) і "Західенерго" (72,2%). "Донбасенерго" (60,8%) підконтрольна "Енергоінвест Холдинг" Ігоря Гуменюка, "Центренерго" (78,3%) - державі.

Встановлена електрична потужність "Східенерго" становить 4247 МВт, "Дніпроенерго" - 8185 ГВт, "Західенерго" - 4629 МВт (сумарно трьох генкомпаній ДТЕК - 17,1 ГВт), "Центренерго" - 7665 МВт, "Донбасенерго" - 2855 МВт.

За даними НЕК "Укренерго", об'єднана енергосистема (ОЕС) України на кінець 2014 року об'єднувала теплові, атомні, гідравлічні, сонячні та вітрові електростанції загальною встановленою потужністю 55,1 ГВт, а встановлена потужність ДК ТЕС становила 27,7 ГВт.

ДТЕК створена в 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Нині є найбільшою приватною вертикально інтегрованою енергокомпанією країни.

Корпорації делеговані функції стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку та збагачення вугілля, виробництва й реалізації електроенергії.

Рекомендуємо прочитати

В США заключенные спасли упавшего в обморок охранника, теперь им сократят сроки

Инцидент произошел 12 июня в тюрьме округа Полк, штат Джорджия....

Це може бути цікавим

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В БПП предложили отменить пенсии украинцам

Отменив пенсии в Украине, появится возможность больше зарабатывать, и дети смогут сами позаботиться о своих родителях....