МВС купує номерні знаки за таємними цінами

Міністерство внутрішніх справ України 6 травня уклало угоду з ТОВ «Лемодо» на постачання номерних знаків транспортних засобів на 70,76 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», пишуть Наші Гроші.

Усього купують 591 380 номерних знаків різних видів (див. табл.). Всупереч закону про держзакупівлі, ціна за одиницю товару не оприлюднена.

«Лемодо» зареєстрована у смт Комінтернівське Одеської області. За даними ВДЗ, у 2009-2012 рр. фірма вигравала тендери в системі Укрзалізниці щодо запчастин, кондиціонерів, будматеріалів – всього на суму 25,26 млн грн.

З 2009 року «Лемодо» було записане на Інну Неплюєву з м.Іллічівськ. Під час проведення тендеру засновники фірми змінилися. 17 квітня, наступного дня після акцепту, фірму переоформили на Ігоря Туманського з села Ониськове Комінтернівського району Одеської області. Також з квітня «Лемодо» має нового директора – Сергія Давидчука.

Конкуренцію на торгах склали харківське ТОВ «Світлофор» і дві дніпропетровські фірми – ТОВ «Біал» і ТОВ «Корал-Технологія». Щодо «Біал», то її власником є Ілля Батушан, екс-директор фірми-переможця «Лемодо».

У 2014 році закупівлі номерних знаків проводились у харківського ТОВ «Світлофор». Фірмі тоді замовили автономери без відкритого конкурсу, оскільки у компанії був патент на виготовлення знаків, який їй передав у користування державний завод «Форт». Завод, що належить МВС України, передав тоді передав фірмі право на користування патентом, оскільки сам нібито був не в змозі виготовляти номери через зайнятість потужностей для АТО. Всього у 2014 р. після призначення харків’янина Арсена Авакова керівником МВС «Світлофор» отримав замовлень на автознаки на 59,97 млн грн..

Однак цього року МВС оголосило відкритий тендер, який «Світлофор» програв, бо запропонував вищу ціну від переможця, і оскаржив свою поразку в Антимонопольному комітеті.

Фірма стверджувала, що переможець торгів ТОВ «Лемодо», а також учасники ТОВ «Біал» і ТОВ «Корал-Технологія» ніколи не займалися таким видом діяльності, як виробництво номерних знаків і на ринку невідомі. Крім того, на торгах фірми діяли узгоджено. При розкритті пропозицій від «Лемодо», «Біал» і «Корал-Технологія» з’явився один представник.

В якості зразків товару подали дорожні знаки єдиного виробника, що також свідчить відсутність власних можливостей і бази для виконання замовлення. На території України обладнання для виробництва номерних знаків мають тільки ТОВ «Світлофор», КНВО «Форт» МВС України, а також Українсько-Британське ПрАТ «Динаміка», щодо якого порушено справу про банкрутство.

30 квітня АМКУ у задоволенні скарги відмовив. Комітет взяв до уваги пояснення замовника і зміст тендерної документації, де не вимагається, щоб учасник був виробником номерних знаків. За умовами закупівлі, від учасника вимагалось підтвердження досвіду виконання не менше двох аналогічних договорів за період від 1 січня 2013 р. Під аналогічними договорами розуміються такі, що стосуються продажу, реалізації товару.

Одночасно «Світлофор» оскаржив дії МВС в Окружному адмінсуді м.Києва. Розгляд справи мав відбутися 28 квітня. Інформація про рішення у реєстрі поки відсутня.

29 квітня МВС відмінило торги по ще одному тендеру щодо номерних знаків очікуваною вартістю 7,60 млн грн. Офіційною причиною є те, що до оцінки допущено пропозиції менше двох учасників. Підстави відхилення у ВДЗ не оприлюднено. Переможцем цих торгів могла стали фірма «Світлофор», чия пропозиція була найдешевшою.

Безымянный Безымянный2

Рекомендуємо прочитати

На Київщині спіймали банду небезпечних рекетирів

Банду рекетирів, які систематично вимагали гроші з представників малого бізнесу, затримала у Борисполі на Київщині Служба безпеки України спільно з прокуратурою....

Це може бути цікавим

КСУ не скасував закон про строкові контракти для артистів

Конституційність закону про запровадження строкових контрактів у сфері культури не буде перевірятись....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Химический пожар на Красноткацкой в Киеве. Экологи пугают, что ЧП грозит онкологией

Власти решают, вывозить ли грунт со сгоревшего склада....