Путін готовий віддати Донбас в обмін на відсутність претензій щодо Криму —...

Путін готовий віддати Донбас в обмін на відсутність претензій щодо Криму — експерт

Кремль повертає Донбас і «зливає» бойовиків в обмін на те, що українська влада офіційно відмовляється від Криму.

Таку думку висловив старший аналітик Міжнародний Центр Перспективних Досліджень Анатолій Октисюк в блозі на Apostrophe.com.ua.

«Росія виплачує грошову компенсацію за кримську інфраструктуру, робить знижку на газ і спільно з Україною та міжнародними партнерами відбудовує знищену промисловість на сході нашої країни. Захід знімає з російської економіки санкції, а Москва йде на компроміси з інших важливих питань. Таким чином, знімається міжнародна напруженість і загроза світової війни, а бізнес починає заробляти гроші», — вважає експерт.

За його словами, за задумом кремлівських стратегів, саме цей сценарій врегулювання кризи є найоптимальнішим для Росії.

«У російському політичному дискурсі все рідше використовуються терміни «Новоросія», «Русский мир», «Російська весна», «Народні республіки» та інше. У Кремлі усвідомили, що рівень антизахідної істерії і антиукраїнської політики дійшов до межі. Це не тільки небезпечно, але і дорого. У результаті ми чуємо заяви російського істеблішменту про те, що «Донбас — це Україна», «Росія ніколи не буде воювати з Україною» і так далі», — зазначає Октисюк.

«Потрібно міняти стратегію, тим більше, що внутрішньоросійські проблеми наростають сніговим комом. Зараз скажені нафтові гроші ще не закінчилися, але в урядових колах РФ вже є чітке розуміння — в 2016 році буде ще гірше. Це означає, що в Росії ще більше почнуть економити на соціалці. Кожна нова територія на утриманні — це удар не тільки по російському федеральному бюджету, а й за коштами олігархічного оточення Путіна, яке і без того страждає від санкцій. Крим, Абхазія, Північна Осетія, Придністров’я, Чечня, ДНР-ЛНР, ЗМІ, іноземні агенти — і всім треба платити. Сформована на Донбасі тупикова ситуація економічно не вигідна Кремлю. По-перше, крім хворобливих міжнародних санкцій, уряд РФ змушене витрачати бюджетні кошти на утримання військового контингенту на сході України. По-друге, українська влада не поспішає виконувати нав’язані Мінські угоди, фінансувати бойовиків і надавати їм автономний статус на вигідних для Москви умовах», — пише він.

Експерт вважає, що війна на Донбасі, на думку керівників РФ, вирішить два завдання. Перша короткострокова — змістити українське та міжнародне увагу з теми анексії Криму. Друга середньострокова — за допомогою підконтрольних «ДНР» і «ЛНР» впливати на Київ і блокувати будь-які його дії.

«Якщо перше завдання вдалося досягти, то провал другої її частини і змусив російського президента змінити не тільки риторику, але і план дій. Швидше за все, Путін буде чекати до середини червня, коли і буде прийматися рішення про продовження або припинення санкцій», — підкреслив він.загрузка...

Читайте також

Коментарі