Київський метрополітен втридорога закупив підшипникив РФ

Київський метрополітен втридорога закупив підшипникив РФ

КП «Київський Метрополітен» 28 квітня за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «ЄПК Україна» на постачання підшипників на суму 5,69 млн гривень.

Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», передають«Наші гроші».

Замовлено 2 690 штук різних підшипників, 12 видів. Компанія «ЄПК Україна» заснована наприкінці 2013 року в Запоріжжі. Офіційним власником є віргінський оффшор «Дірфілд Юніверсал ІНК». Директором є Володимир Собакар, який також очолює фірму з аналогічною назвою Іноземне підприємство «Торговий дім ЄПК-Запоріжжя».

Вона приписана на одній адресі й з має той самий телефон, що і переможець тендеру, і належить однойменному московському торговому дому, який входить у російську групу компаній «ЕПК» («Европейская подшипниковая корпорація»).

Тендерні ціни на деякі види замовленої продукції суттєво відрізняються від цін, які можна знайти на сайтах у російських постачальників. Наприклад підшипник 30-32315 ЛМ метрополітен купує за 1 656 гривень, тоді як у Росії його продають за 1 180 рублів, тобто 483 гривні — у чотири рази дешевше. Також підшипник 30-32613 М законтрактували по 1 258 гривень за штуку, у Росії він коштує 982 рублі, тобто 402 гривень — у три рази дешевше.

На участь у тендері подавалося ще дві компанії: запорізьке ТОВ «Промсервісгруп» Ірини Романенко (6,03 млн гривень) і київське ТОВ «Альтіма-Груп» Дар’ї Александрової (3,22 млн гривень).

Єдиним критерієм оцінювання пропозицій була ціна, однак удвічі дешевша пропозиція «Альтіми» акцептована не була.загрузка...

Читайте також