Важко пораненого бійця визнали придатним до служби

Важко пораненого бійця визнали придатним до служби

Десантника Дмитра Дубового, у якого в тілі знаходиться кілька уламків від снарядів, визнали придатним до подальшого ведення військової служби. Про це повідомляє ТСН.

Десантник Дмитро Дубовий кілька місяців під обстрілами доправляв у Донецький аеропорт їжу, паливо та боєприпаси, за це його машину називали «таксі життя». Але під час перемир’я машину бійця 79-ї бригади обстріляли.

«Віз до аеропорту їжу, воду і бочки з паливом, без зброї. Говорили, що є домовленість. Домовленість не спрацювала і нас дорогою розстріляли, як в тирі. У кабіну залетів снаряд з підствольного гранатомета», — розповідає десантник.

Побратими насилу витягли чоловіка з поля бою. Кілька місяців він провів у шпиталях. Життя медики врятували, але уся права частина тіла і досі всіяна осколками. Діставати їх не можна, бо засіли надто глибоко.

«Уламки його дуже турбують, бувають випадки, коли я випадково доторкнуся, і він починає кричати», — каже дружина Дмитра.

Утім попри це лікарська комісія днями визнала Дмитра придатним до військової служби. Щоправда з приміткою «не у високомобільних десантних військах». Тобто на фронт чоловіка можуть забрати будь-якої хвилини, просто у інші війська. Таке рішення воїна обурює.

«Якщо скажуть завтра – все, збираємося на війну, я буду не боєздатний. Так — півсолдата. Я, звісно, піду, але хлопці, ви тільки виконайте свої прямі обов’язки – повитягайте осколки», — обурюється боєць.

У військовому шпиталі, де чоловік проходив медкомісію, сумніви в непрофесіоналізмі відкидають. Кажуть — усе оформили, як слід. Рішення пацієнт може оскаржити, якщо не згоден.

«До служби в аеромобільних військах він не придатний. Він придатний до військової служби в тилових, у забезпеченні тощо. Стан хворого задовільний. Наше рішення, яке ми ухвалили, підтвердила Одеса. Якщо не згодні, можна було написати рапорт і виїхати на перекомісію до Києва», — відповідає командир військового шпиталю Володимир Візняк.

У шпиталі пообіцяли провести додаткові обстеження для повторної комісії. Десантник сподівається, цього разу вердикт буде іншим. Інакше свою правоту доводитиме у суді.загрузка...

Читайте також